Δευτέρα 12 Δεκεμβρίου 2022

Εποχή Ηλία Σαραηλίδη στον Πιερικό

Ο νεαρός επιχειρηματίας και πρώην τερματοφύλακας του Πιερικού Ηλίας Σαραηλίδης αναλαμβάνει τις τύχες της ιστορικής ομάδας της Κατερίνης.

ΑΣ ΧΟΥΡΟΝ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ: Νικητής ο 17χρονος Ιωάννης ΄Βάνιας΄ Κυριακίδης στη Βέροια!

Ο ΑΣ ΧΟΥΡΟΝ επιστρέφει στην Κατερίνη νικητής με τον ‘Βάνια’ The White Tower  να κατακτά την 1η θέση στον 2ο επίσημο αγώνα κρούσεων (Boxing).

ΏΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ: 10:00 Π.Μ.

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ :11 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2022

ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ : Δ.Α.Κ. ΒΕΡΟΙΑΣ

ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ : Α.Σ.ΜΑΚΕΔΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΗΜΑΘΙΑΣ  Ε.Ο.Π.Τ.

Οι καλύτερες φάσεις και το γκολ που έδωσε τη νίκη στον Πιερικό (βίντεο)

Δείτε τις καλύτερες φάσεις και το γκολ του Γιώργου Καλαϊτζή, στη νίκη του Πιερικού επι του Ολυμπιακού Βόλου:

sfi pierikou

Τραγωδία στην Πιερία: Ι.Χ. καρφώθηκε σε δέντρο – Νεκρός 47χρονος

Την τελευταία του πνοή στην άσφαλτο άφησε ένας 47χρονος χθές τα ξημερώματα στην Πιερία.

Εθνικός Ν. Κεραμιδίου-ΑΕΠ Κοζάνης 5-2 Χορταστική πεντάρα

Χορταστικό απόγευμα στο γήπεδο του Νέου Κεραμιδίου με τον τοπικό Εθνικό να συντρίβει την ΑΕΠ Κοζάνης με το εντυπωσιακό 5-2 προσφέροντας καλό και ποιοτικό θέαμα στους φιλάθλους της και όχι μόνον.

Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση στα ΚΑΠΗ

Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση για τα μέλη των ΚΑΠΗ, θα πραγματοποιηθεί στο Β΄ΚΑΠΗ (Πάρκο), την Κυριακή 18-12-2022 και ώρα 12.00μ.

Δήμος Κατερίνης - “Γιορτή Χριστουγέννων” στο Πάρκο Ευαγγελικών

«Χαρακίρι» για τον ΓΑΣ στο δεύτερο ημίχρονο και ήττα με 3-1 από το Μακεδονικό Φούφας

Σε ένα παιχνίδι στο οποίο "γκρέμισε" στο δεύτερο ημίχρονο όλα όσα "έχτισε" στο πρώτο, ο ΓΑΣ Σβορώνου γνώρισε την ήττα με 3-1 από τον Μακεδονικό Φούφας στο γήπεδο της Πτολεμαΐδας σε αναμέτρηση για την 5η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Πιστοποίηση πάνω στη «Βασική Υποστήριξη της Ζωής»

Την Κυριακή, στο χώρο της Διασωστικής Ομάδας Πιερίας πραγματοποιήθηκε σεμινάριο πάνω στη «Βασική Υποστήριξη της Ζωής», πιστοποιημένο από το ERC (Ευρωπαϊκό Συμβούλιο Αναζωογόνησης).

Συνάντηση απο τα παλιά σε αγώνα βόλεϊ

Του Γιώργου Καρανικόλα

Δύο  άνθρωποι του ποδοσφαίρου, συναντήθηκαν στον αγώνα βόλεϊ κοριτσιών αγώνα Κ20 Νίκης Αιγινίου - ΑΣ Αλέξανδρου Αξιούπολης της ΕΣΠΕΜ (1- 3) σέτ, που έγινε την Κυριακή