Παρασκευή 4 Φεβρουαρίου 2022

Απολλώνειο: Αργυρό μετάλλιο για την Ζενουνλλάρη Δανάη στο Διεθνές Τουρνουά Πυγμαχίας “ 11th National Women’s Cup”

Με αργυρό μετάλλιο επέστρεψε  η αθλήτρια του συλλόγου μας Απολλώνειο Ζενουνλλάρη Δανάη από τη Σερβία , η οποία βρισκόταν μεταξύ των 19 αθλητριών που εκπροσώπησαν την Ελλάδα στο Διεθνές Τουρνουά Πυγμαχίας “ 11th National Women’s Cup” που διεξήχθη από τις 23 έως τις 31 Ιανουαρίου.

Η αποστολή της Εθνικής Ομάδας  Πυγμαχίας συμμετείχε με 19 αθλήτριες από όλη την Ελλάδα , ενώ 9 ακόμη  χώρες έλαβαν μέρος στο Τουρνουά.

Μεταξύ αυτών, η αθλήτρια του συλλόγου μας έλαβε την δεύτερη θέση στην  κατηγορία των 60 κιλών των κορασίδων. Ανάμεσα στους συνοδούς της Εθνικής μας ομάδας , ήταν και η προπονήτρια του συλλόγου Απολλώνειο Βαβύλα Αναστασία στο πλάι των ελληνίδων αθλητριών , αλλά και της αθλήτριας που η ίδια προετοίμασε για αυτό τον αγώνα και τελικά κατέκτησε τη δεύτερη θέση.

Η  προσπάθεια αυτή ήταν αποτέλεσμα σκληρής δουλειάς, πολλών ωρών προπόνησης και προσήλωσης στο στόχο , ενώ σημαντικό ρόλο διαδραμάτισε και η στήριξη από τον προπονητή και το οικογενειακό περιβάλλον.