Κυριακή 7 Νοεμβρίου 2021

Ούτε Ξάνθη ούτε διαιτησία λύγισαν την μελανόλευκη οικογένεια!

Με ένα πέναλτι-εφεύρεση του διαιτητή της αναμέτρησης της Κατερίνης προηγήθηκε η Ξάνθη στην Κατερίνη, με γκολ που πέτυχε ο Διαμαντόπουλος στο πρώτο μέρος, για να ισοφαρίσει ο Πιερικός με τον Μηλιώτη στην επανάληψη και να χάσει ευκαιρίες να πάρει ακόμη και τη νίκη.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ: Εχθρική η διαιτησία, δεν σεβάστηκε την ομάδα μας

Η διοίκηση της ΠΑΕ Πιερικός και ο Δήμαρχος Κατερίνης Κώστας Κουκοδήμος, θέλουμε να εκφράσουμε την μεγάλη μας ανησυχία για την αντιμετώπιση της ιστορικής μας ομάδας απο τους διαιτητές που διηύθυναν το σημερινό παιχνίδι του Πιερικού με την Ξάνθη στην Κατερίνη.

Αδικήθηκε ο Πιερικός άξιζε τη νίκη - Αποτελέσματα, βαθμολογία, επόμενη αγωνιστική

Βόρειος όμιλος

Αποτελέσματα 1ης αγωνιστικής

Ήττα για το Νέο Κεραμίδι στο Δίστομο - Αποτελέσματα, βαθμολογία και επόμενη αγωνιστική στη Γ' Εθνική

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

Τα σημερινά αποτελέσματα στα παιχνίδια της ΕΠΣ Πιερίας

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ   Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Θερμαϊκός Κορινού: Αποχώρηση Ηλία Τζιόκα

Δε θα συνεχίσει ο Ηλίας Τζιόκας στον πάγκο της ομάδας του Κορινού.

Η αποστολή της Ξάνθης στην Κατερίνη

Ολοκληρώθηκε η προετοιμασία του ΑΟ Ξάνθη για την αναμέτρηση της 1ης αγωνιστικής της Betsson Super League 2 με τον Πιερικό, το μεσημέρι (15:00) της Κυριακής (7/11) στο Α' ΔΑΚ Κατερίνης.

Θερμαϊκός Κορινού - Γ.Α.Σ Σβορώνου 0-6

Άλλη μια ευρεία νίκη πέτυχε η ομάδα μας, που μοίρασε γκολ και θέαμα. Το σύνολο του Γιάννη Κωνσταντινίδη πέτυχε 6 γκολ κόντρα στην ομάδα του Κορινού, από τρία σε κάθε ημίχρονο. Με το αποτέλεσμα αυτό, αυξήθηκε η διαφορά από το δεύτερο της βαθμολογίας, με την ομάδα μας να κάνει το απόλυτο 5 στα 5 και να αποσπάται πλέον 3 βαθμούς.