Κυριακή, 30 Αυγούστου 2020

Οι όμιλοι της Γ΄Εθνικής


Έπεσε πολύ… μαγείρεμα στην εκτελεστική επιτροπή της ΕΠΟ και οι 10 όμιλοι της Γ’ εθνικής δεν θυμίζουν σε τίποτα την πεπατημένη άλλων ετών.

Η Γ’ εθνική της περιόδου 2020-21 έχει απ’ όλα τα… περίεργα.

Ο χάρτης της ερασιτεχνικής κατηγορίας εμπεριέχει πολλές αλχημείες, με ομάδες από την ίδια ΕΠΣ να βρίσκονται σε άλλον όμιλο.

Ο καταρτισμός των γκρουπ επικυρώθηκε από την ΕΕ της Ομοσπονδίας την Τετάρτη (19/8).

Το Sportime.gr σας παρουσιάζει αναλυτικά τους 10 ομίλους .

Γ’ Εθνική: Ο νέος χάρτης
1ος Όμιλος: 16 ομάδες

Έβρος: Αλεξανδρούπολη FC, ΑΕ Διδυμότειχου
Θράκη: Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου, Ελπίδα Σαπών
Ξάνθη: Άρης Αβάτου, Ορφέας Ξάνθης, Αναγέννηση Θαλασσιάς
Καβάλα: Νέστος Χρυσούπολης, Αετός Οφρυνίου, Νέος Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου
Δράμα: Πανδραμαϊκός, ΑΕ Αμπελοκήπων
Σέρρες: Απόλλων Παραλιμνίου
Μακεδονία: ΑΕ Ευόσμου, Εθνικός Σοχού, Ηρακλής Αμπελοκήπων

2ος Όμιλος: 15 ομάδες

Μακεδονία: Αγροτικός Αστέρας, Ποσειδών Μηχανιώνας, Μακεδονικός, Θερμαϊκός Θέρμης, ΠΑΟ Κουφαλίων
Πέλλα: Εδεσσαϊκός, Αναγέννηση Γιαννιτσών, Θύελλα Σαρακηνών, Εθνικός Γιαννιτσών
Χαλκιδική: ΠΟ Νέας Καλλικράτειας, Αετός Βαρβάρας
Ημαθία: Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, Νίκη Αγκαθιάς, ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας
Κιλκίς: Αναγέννηση Πλαγιάς

3ος Όμιλος: 13 ομάδες

Κοζάνη: Μακεδονικός Φούφα, ΦΣ Κοζάνη
Φλώρινα: Ερμής Αμυνταίου
Πιερία: ΑΕ Καρίτσας, Δίας Δίου, Εθνικός Νέου Κεραμιδίου
Καρδίτσα: ΑΟ Σελλάνων, Ατρόμητος Παλαμά, Αναγέννηση Καρδίτσας
Λάρισα: Οικονόμος Τσαριτσάνης, Ηρακλής Λάρισας, Αετός Μακρυχωρίου, ΠΟ Ελασσόνας

4ος Όμιλος: 14 ομάδες

Βοιωτία: ΑΟ Υπάτου, Αμβρυσσέας Διστόμου
Ευρυτανία: ΑΠΟΚ Βελούχι
Φωκίδα: Φωκικός
Εύβοια: Νέα Αρτάκη, Ηρακλής Ψαχνών
Θεσσαλία: ΓΣ Αλμυρού, Θησέας Αγριάς, Διαγόρας Στεφανοβικείου, Δήμητρα Ευξεινούπολης
Φθιώτιδα: ΑΠΟ Αταλάντη, Οπούντιος Μαρτίνου
Τρίκαλα: ΑΣ Μετέωρα, ΠΟ Φήκης

5ος Όμιλος: 14 ομάδες

Αιτ/νία: ΑΕ Μεσολογγίου, Παναγρινιακός, Αμβρακικός Λουτρού
Καστοριά: Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
Γρεβενά: Αστέρας Καληράχης
Κέρκυρα: ΑΕ Λευκίμμης, ΟΦ Αγίου Ματθαίου
Άρτα: Αναγέννηση Άρτας
Πρέβεζα-Λευκάδα: Τηλυκράτης Λευκάδας, ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου, ΠΑΣ Πρέβεζα, ΠΑΣ Θύελλα 2015
Ήπειρος: Θύελλα Κατσικάς
Θεσπρωτία: Σούλι Παραμυθιάς

6ος Όμιλος: 12 ομάδες

Πειραιάς: Εθνικός, Προοδευτική, ΑΕ Μοσχάτου
Αθήνα: Ηλιούπολη, Χαραυγιακός, Φωστήρας
Κυκλάδες: ΑΣ Σαντορίνη 2020, Άνω Μερά (συγχώνευση με ΑΕ Μυκόνου), Πανναξιακός
Ανατολική Αττική: Μαρκό, Αήττητος Σπάτων
Κορινθία: Ατρόμητος Χιλιομοδίου

7ος Όμιλος: 12 ομάδες

Αθήνα: ΠΑΟ Ρουφ, Κηφισιά, Άγιος Ιερόθεος
Αργολίδα: Πανναυπλιακός 2017, ΑΕ Ερμιονίδας, Κορωνίδα Κοιλάδας, Φοίνικας Νέας Επιδαύρου
Αρκαδία: Παναρκαδικός, Ερμής Μελιγούς
Λακωνία: ΠΣ “H Σπάρτη”, Πανγυθεατικός, Άρης Σκάλας

8ος Όμιλος: 12 ομάδες

Πειραιάς: ΑΠΟ Κερατσίνι, Αίας Σαλαμίνας, ΑΟ Καραβάς
Λέσβου: Αιολικός, Αετός Λουτρών
Χίος: ΑΠΕ Μικρασιατική
Σάμος: ΑΨΕΣ Πυθαγόρας
Δωδ/σου: Δίας ΑΕ Πυλίου Κω
Δυτική Αττική: Ακράτητος, Πανελευσινιακός
Ανατολική Αττική: Θύελλα Ραφήνας, Αστέρας Βάρης

9ος Όμιλος: 13 ομάδες

Αχαΐα: Θύελλα Πατρών, Διαγόρας Βραχνεΐκων, Παναιγιάλειος, Αχαϊκή
Ζάκυνθος: ΑΠΣ Ζάκυνθος, ΑΟ Τσιλιβή, Εθνικός Σκουλικάδου
Ηλεία: ΠΑΟ Βάρδας, Αίας Γαστούνης
Μεσσηνία: ΑΟ Διαβολιτσίου, Πάμισος Μεσσήνης
Κεφ/νία-Ιθάκη: Παλληξουριακός
Αιτ/νία: Ναυπακτιακός Αστέρας

10ος Όμιλος: 15 ομάδες

Ηρακλείου: Γιούχτας, Ηρόδοτος, Ατσαλένιος, ΑΟ Πόρου, ΑΟ Δαμάστα, Αλμυρός Γαζίου
Λασίθι: ΑΟ Αγίου Νικολάου, ΑΕ Νεάπολης, Αναγέννηση Ιεράπετρας
Ρέθυμνο: Ρεθυμνιακός, ΑΟ Νέος Αστέρας Ρεθύμνου, Άρης Περιβολίων Ρεθύμνου
Χανιά: ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ, Άρης Σούδας, ΑΟ Παλαιόχωρας

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου