Κυριακή, 12 Ιανουαρίου 2020

Την 6η τους εκτός έδρας νίκη πέτυχαν οι πόντιοι - Το γκολ ο Δεληγιάννης!

Η 6️⃣η εκτός έδρας νίκη της ομάδας μας είναι γεγονός! Σκορ 0-1️⃣ , σκόρερ ο Γιώργος Δεληγιάννης στο 89', ο οποίος πήρε το ριμπάουντ απο την απόκρουση του αντιπάλου τερματοφύλακα κατόπιν απευθείας χτυπήματος φάουλ του Τσενικλή.
🔹️Στο παιχνίδι κυριάρχησε το πάθος και οι δυνατές μονομαχίες σε ένα δύσκολο αγωνιστικό χώρο.

Οι γηπεδούχοι πάλεψαν με όλες τους τις δυνάμεις και κατάφεραν να απειλήσουν κυρίως στον αέρα υποχρεώνοντας τον τερματοφύλακα Ντακουρί (Δεληγιαννίδης) σε μια σωτήρια απόκρουση ύστερα απο κεφαλιά στις αρχές του 2ου ημιχρόνου.

🔹️Οσο περνούσε η ώρα η ομάδα μας ανέβαζε την πίεση και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες με τον Μαργαρίτη και τον Τσενικλή, τις οποίες όμως δεν μπόρεσε να μετουσιώσει σε γκολ.
Την λύση στο γόρδιο δεσμό έδωσε στο τελευταίο λεπτό ο Δεληγιάννης ο οποίος ήταν και στους διακριθέντες!

🔜Επόμενος αγώνας εντός έδρας στο Θ. Παπαδόπουλος με τον Αχιλλέα Νεοκαισάρειας την επόμενη Κυριακή 19-1 στις 15:00.