Κυριακή, 12 Ιανουαρίου 2020

Εύκολο απόγευμα η Ανδρομάχη 4-1 την ΑΕ Κούκου (φωτο)

ΕΛΠΙΣ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗΣ-Α.Ε. ΚΟΥΚΟΥ 4-1

Εύκολο απόγευμα είχε η Ελπίς Ανδρομάχης στο γήπεδο της, επικρατώντας με 4-1 επί της ομάδας του Κούκου.
Από το πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Ελπίδος έδειξε τις διαθέσεις της και προηγήθηκε με 2-0, με τα γκολ των Μ. Τσιτλακίδη και Α. Καρασαββίδη, σκορ με το οποίο έληξε το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1, αλλά οι γηπεδούχοι είχαν την απάντηση και σημείωσαν ακόμη δύο γκολ με τους Λ. Κοσμίδη και Χ. Βελώνη, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ του αγώνα σε 4-1.

Μετά τη νίκη της ομάδας ακολούθησε κέρασμα από τον εφημέριο της ενορίας της Ανδρομάχης, π. Σταύρο Κοσέογλου. Η Διοίκηση της Ελπίς Ανδρομάχης αισθάνεται την ανάγκη να τον ευχαριστήσει δημόσια, γιατί είναι δίπλα στην ομάδα και τη στηρίζει.