Κυριακή, 22 Σεπτεμβρίου 2019

Καλλιθεακός - Νέος Παμβριακός 3-0 Φορτσάτος ο Καλλιθεακός

Τους 4 βαθμούς έφτασε η ομάδα του Βαγγέλη Μύθημη μετά τη σημερινή νίκη επί του Νέου Παμβριακού με 3-0.

Αιγινιακός - Ακαδημία Κατερίνης 1-1 Κυριάρχησε το Χ στο Αιγίνιο

Χωρίς νικητή έληξε το παιχνίδι του Αιγινίου με τον τοπικό Αιγινιακό και τη νεανική ομάδα της Ακαδημίας Κατερίνης, να μένουν στο 1-1 και να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις.

Αετός Καταλωνίων - Γ. Ολύμπιος Λόφου 3-0 "Πετούσε" ο αετός στο Β΄ΔΑΚ

Νίκη με σκορ 3-0 για την ομάδα του Χρήστου Παπαγιάννη, στο ουδέτερο Β΄ΔΑΚ το οποίο χρησιμοποίησε σαν έδρα απέναντι στον Γ. Ολύμπιο Λόφου.

Εθνικός Ν. Τραπεζούντας - Δόξα Μοσχοχωρίου 0-2 Διπλό η Δόξα στην Τραπεζούντα

Χωρίς βαθμό για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι έμεινε ο Εθνικός, ο οποίος δε κατάφερε να πάρει κάτι απο το εντός έδρας παιχνίδι του με αντίπαλο την ομάδα του Σωτήρη Παπαγιαννόπουλου.

Ατρόμητος Κατερίνης - Πιερικός Ρυακίων 4-0 Κυριάρχησαν οι γηπεδούχοι (φωτο)

Ήταν κυρίαρχος ο Ατρόμητος του Μάκη Βαϊνά και κατάφερε να πάρει 3 σημαντικούς για τη συνέχεια βαθμούς μετά την εντός έδρας νίκη με τον Πιερικό Ρυακίων.

Κεραυνός Μακρυγιάλου - 25η Μαρτίου 1-6 Καθάρισε απο το πρώτο ημίχρονο με 4 γκολ του Giuseppe

Ένα πολύ καλό πρώτο μέρος το οποίο έληξε 0-4, ήταν αρκετό για την ομάδα του Νίκου Τσαγκαλίδη, που είχε σε μεγάλη μέρα τον Γιάννη Παπαδόπουλο.

Γ΄Εθνική - Με το δεξί ο Πιερικός στην πρεμιέρα! Νίκη η Καρίτσα στο Πιερικό Ντέρμπι. Τα αποτελέσματα

Με εκτός έδρας νίκη μπήκε ο Πιερικός στο φετινό πρωτάθλημα της Γ΄εθνικής κατηγορίας, το οποίο ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για την ιστορική ομάδα της Πιερίας.

Β΄ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ: Αποτελέσματα 2ης - Βαθμολογία - Επόμενη 3η αγωνιστική

Αποτελέσματα 2ης αγωνιστικής

ΠΥΔΝΑΙΚΟΣ 2017-ΠΙΝΔΟΣ Α. ΑΓΙΑΝΝΗ 4-0

ΚΑΛΛΙΘΕΑΚΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΝΕΟΣ ΠΑΜΒΡΙΑΚΟΣ  3-0

Έχασε το ντέρμπι, κέρδισε στην κερκίδα! - Ο Μύτικας Λεπτοκαρυάς έχει την θερμότερη στην Πιερία! (φωτο)

Προσπάθησαν και κατάφεραν σε μεγάλο βαθμό να εμψυχώσουν την ομάδα τους οι οργανωμένοι φίλοι του Μύτικα χθές στην Λεπτοκαρυά.

ΠΑΕ Ποντίων Κατερίνης - Εθνικός Κατερίνης 0-0 Ισόπαλο χωρίς γκολ το παραδοσιακό ντέρμπι στη Ν. Ζωή

Δεν έβγαλε νικητή το παραδοσιακό ντέρμπι της Νέας Ζωής, με δυο απο τις ιστορικότερες ομάδες της περιοχής μας να μένουν τελικά στο στείρο 0-0 και να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις.

2ο Τουρνουά Μνήμης Ελπίς Ανδρομάχης 2019 - Με επιτυχία για 2η χρονιά η διοργάνωση (φωτο)

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε σήμερα 21/09/2019 το τουρνουά ποδοσφαίρου που διοργάνωσε η Ελπίς Ανδρομάχης στις εγκαταστάσεις της.

Κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη Λεπτοκαρυά. Έφυγε και ο πατέρας του Θοδωρή Κατσαρού

Έφυγε και ο πατέρας του Θεόδωρου Κατσαρού, του πρώην ποδοσφαιριστή της Λεπτοκαρυάς, του οποίου το όνομα έχει πάρει το γήπεδο της περιοχής της Πιερίας.

Το σερί του ΠΑΟΚ, οι ισοπαλίες των «αιωνίων» και η κόντρα Ζοσέ - Ράφα

Κάθε ντέρμπι στην Αγγλία έχει και το… αίτιο (της αντιπαλότητας): είτε τοπικιστικό, όπως το Σίτι – Γιουνάιτεντ, είτε από κάποιους αγώνες που άναψαν τη… σπίθα, όπως το Τσέλσι – Τότεναμ, είτε κοινωνικό όπως το Λίβερπουλ – Γιουνάιτεντ. Υπάρχει βέβαια και το Τσέλσι – Λίβερπουλ, «a 21st century rivalry» όπως το αποκαλούν στο Νησί, ήτοι η αντιπαλότητα του 21ου αιώνα.