Δευτέρα 11 Νοεμβρίου 2019

Τα 3Κ της Ερμιονίδας! Κατσιαμήτας - Καρτσαμπάς - Κωτσιαρίδης: Σκόρπισαν την Θύελλα Πατρών οι τρείς Κατερινιώτες!

Πραγματική καταιγίδα από γκολ την Κυριακή το απόγευμα στο γήπεδο Κρανιδίου από
την Ερμιονίδα όπου έκανε την ομάδα της Θύελλας Πατρών να παρακαλεί να τελειώσει ο εφιάλτης από τα γκολ που δεχόταν .

Ο Καρούτης , ο Ποζατζίδης και η παρέα του σκόρπισαν τους Πατρινούς στους επτά ανέμους με την τρελή απόδοση που είχαν

Στο 15΄λεπτό ο Καρούτης με κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Εσκουρέδο άνοιξε το σκορ .
Στο 17΄λεπτό ο Τριμπόνιας με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 2-0.
Στο 40΄λεπτό ο Καρούτης πέρασε τρείς αντιπάλους του με ένα κεραυνό έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι του Σουτζόγλου για να γίνει το 3-0.
Στο 50΄λεπτό σέντρα του Παναγόπουλου από δεξιά και ο Ποζατζίδης με κεφαλιά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0.
Στο 58΄λεπτό κεφαλιά του Ποζατζίδη απέκρουσε δύσκολα ο Σουτζόγλου και στην συνέχεια χτύπησε στο δοκάρι.
Στο 61’ λεπτό ο Κωτσιαρίδης με δυνατό σουτ από την γωνία της περιοχής  πέτυχε το 5-0,
Sτο 70’ ο Καρούτης πέτυχε το τρίτο προσωπικό του γκολ με δυνατό σούτ έξω από την μεγάλη περιοχή .και έκανε το 6-0.
Στο 73΄λεπτό ωραίος συνδυασμός Ποζατζίδη με τον Γουάτσον με τον τελευταίο να πλασάρει τον τερματοφύλακα της Θύελλας και να κάνει το τελικό 7-0.

Συνθέσεις

Ερμιονίδα (Δ.Νόλης): Κύρου, Παναγόπουλος (57’ Μερκούρης), Βιρβίλης (75’ Μερτύρης), Κατσιαμπάς, Παπαεμμανουηλίδης, Καρούτης, Τριμπόνιας (69’ Γουάτσον), Μπαρμπέρος, Ποζατζίδης, Εσκουδέρο (70’ Κατσιαμήτας) Κωτσαρίδης.

Θύελλα Πατρών (Σ.Πεφάνης): Σουτζόγλου, Κατριβέσης, ( 76΄Κωνσταντινίδης), Αδαμόπουλος, Φούφουλας, Δασουράς, Μπούμπαλης, Βλασσόπουλος,( 46΄Παπαχριστόπουλος),  Κουνάβης, Ντίνος, Κ. Κωνσταντινίδης, Σκεπετάρης.

Πηγή: sport-ermionida.blogspot.com