Κυριακή 3 Νοεμβρίου 2019

Πιερικός - Ατρόμητος Παλαμά 2-0 Νίκησε αντιπάλους και ...διαιτησία

ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΛΑΜΑ

Ο ΣΦΚ Πιερικός στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου του πρωταθλήματος της
Γ εθνκής ερασιτεχνικής κατηγορίας φιλοξένησε στο Ά ΔΑΚ Κατερίνης την ομάδα του Ατρόμητου Παλαμά.

Ο προπονητής του συλλόγου Σάκης Παπαβασιλείου επέλεξε για την αρχική ενδεκάδα τους: Γουναρίδη, Λαζαρίδη, Τακίδη, Ρογγότη, Τουλίκα Β., Μακρή, Πετράκο, Παπαδόπουλο, Μηλιώτη, Σαχινίδη και Μπενίσκο.

Η ομάδα του Πιερικού είχε την κατοχή και τον έλεγχο του αγώνα καθ΄ όλη την διάρκεια αυτού και θα μπορούσε να έχει ανοίξει νωρίς το σκορ όταν στο 18’ ακυρώθηκε καθαρό γκολ του Παπαδόπουλου ως οφσάιντ. Επίσης κατά την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου δεν δόθηκαν δυο φάσεις που ελέγχονται για πέναλτι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Πιερικού μπήκε στον αγωνιστικό χώρο με το ίδιο πάθος και ζήλο και κατάφερε να σημειώσει δύο τέρματα με τους Μηλιώτη στο 51’, μετά από πάσα του Παπαδόπουλου, με σουτ και στο 55’ ο Σαχινίδης γύρισε την μπάλα και ο Παπαδόπουλος με μονοκόμματο βολέ έκανε το 2-0 για τον Πιερικό.

Για την ομάδα του Πιερικού έπαιξαν και οι: Ιβανίδης, Κυπαρίσσης, Κριεμάντι και Δεμηρτζόγλου.
Ο ΣΦΚ Πιερικός διοίκηση, τεχνικό επιτελείο και παίκτες ευχαριστούν θερμά όλους τους φιλάθλους που παραβρέθηκαν στο γήπεδο και βοήθησαν με τον παλμό τους σαν 12ος παίκτης.