Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2019

Ατρόμητος Κατερίνης - Πιερικός Ρυακίων 4-0 Κυριάρχησαν οι γηπεδούχοι (φωτο)

Ήταν κυρίαρχος ο Ατρόμητος του Μάκη Βαϊνά και κατάφερε να πάρει 3 σημαντικούς για τη συνέχεια βαθμούς μετά την εντός έδρας νίκη με τον Πιερικό Ρυακίων.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μην δεχθούν κανέναν γκολ και να πετύχουν 4 απέναντι στην ομάδα του Στέφανου Ζαλίκα η οποία δεν μπόρεσε να αντιδράσει και μοιραία να γνωρίσει την ήττα στο Μυλαύλακο.

Στο 35ο λεπτό ο Σαλτσίδης πέτυχε το 1-0 και έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του. Αυτό ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους με τον Ατρόμητο να μπαίνει δυνατά στην επανάληψη και να πετυχαίνει το 2-0 στο 61΄με τον Παπαδόπουλο.
Ο ίδιος παίκτης θα κάνει το 3-0 στο 68΄για να διαμορφώσει το τελικό 4-0 ο Βασίλης Ιωαννίδης στο 79ο λεπτό.

Διαιτητής ήταν ο Κρομμύδας με βοηθούς τους Παπαδόπουλο Γ. και Στύλο.

Ατρόμητος Κατερίνης (Μάκης Βαϊνάς): Ίτσιος, Σαλτσίδης, Πανανός (71΄Τσιτλακίδης), Παπαδημητρίου, Σέου Στ., Καπασακαλίδης (83΄Μπλιώνας), Ιωαννίδης Χρ., Σέου Γ., Παπαδόπουλος (77 Λιπας), Μάνος (66΄Χέρας), Ιωαννίδης Β.

Πιερικός Ρυακίων (Στέφανος Ζαλίκας): Δεληγιαννίδης, Κακάνης (77΄Γεωργίου), Λαζαρίδης, Αδαμίδης, Καραγκούνης (64΄Ουσταμπασίδης), Νικολαΐδης, Ζάχος, Καναπίτσας (62΄Τάκος), Αδάμου (53΄Τσιούχας), Μάνης, Σκουργιάς