Τετάρτη 24 Οκτωβρίου 2018

Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Λάζαρος Λάμπρου στη νίκη της ομάδας του με δυο γκόλ!

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Λάζαρο Λάμπρου, η Φορτούνα Σιτάρντ επικράτησε 3-1 της Ντε Γκράαφσαπ στο τελευταίο παιχνίδι της 9ης αγωνιστικής του ολλανδικού πρωταθλήματος και αποσπάστηκε από τις τελευταίες θέσεις της κατάταξης.

Ο νεαρός Έλληνας επιθετικός, που αγωνίζεται στη Φορτούνα ως δανεικός από τον ΠΑΟΚ, πέτυχε το πρώτο του γκολ στην Ολλανδία στο 38ο λεπτό, ανοίγοντας το σκορ, και στο 83΄ βρήκε ξανά δίχτυα, δίνοντας εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα του με 2-1 (είχε ισοφαρίσει ενδιάμεσα ο Ελ Τζεμπλί στο 50΄).

Ο Λάμπρου αντικαταστάθηκε στο 87΄ από τον Σμέετς και ένα λεπτό αργότερα ο Νινάι «σφράγισε» τη νίκη των γηπεδούχων.

Η Φέγενορντ δεν δυσκολεύτηκε να λυγίσει την αντίσταση της Τσβόλε και να πλησιάσει στην κορυφή της βαθμολογίας στο ολλανδικό πρωτάθλημα. Στο τελευταίο ματς της αγωνιστικής η Φορτούνα Σιτάρντ νίκησε τη Ντε Γκράαφσαπ με 3-1.
Πηγή: sdna.gr