Δευτέρα 10 Σεπτεμβρίου 2018

Νίκη για τον Ανδρικόπουλο και τον Τουλίκα στο φιλικό με την ομάδα του Κούρτογλου!

Νικηφόρο πέρασμα του ΝΠΣ Βόλος από τα Σέλλανα (2-1)
Μία ακόμη φιλική νίκη σημείωσε ο ΝΠΣ Βόλος που επικράτησε αυτή τη φορά εκτός έδρας του ΑΟ Σελλάνων με 2-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ μόλις στο 15ο λεπτό με τον Τζέκο, για να ισοφαρίσει ο Καρρίκι στο 35ο λεπτό μετά από κόρνερ του Κότο, ενώ το νικητήριο τέρμα για τους «κυανέρυθρους» του Βόλου σημείωσε ο Πίσπας στο 47ο λεπτό.

Στη συνέχεια δεν άλλαξε κάτι με το 1-2 να διατηρείται μέχρι το φινάλε κι ενώ οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν αρκετές αλλαγές.

Η σύνθεση του ΝΠΣ Βόλου: Κραβαρίτης, Καρρίκι, Ρούσσος, Ανδρικόπουλος, Τουλίκας, Δώρης (65ο Γκαλίτσιος), Κορέλας, Κότο (53ο Ηλιόπουλος), Φράγκος, Πίσπας, Μπάλλας (87ο Ενγκουέμ)

ΑΟ Σελλάνων (Αλέξανδρος Κούρτογλου): Παπαδόπουλος, Παπαγεωργίου, Τζάνης, Μπούσδρας, Αρχοντής, Θεοδωρόπουλος, Υφαντής, Μπιτέλης, Κόκκινος, Μπακρατσάς, Τζέκος.

Στο β’ μέρος αγωνίστηκαν οι: Χάδιαρης, Τσιρογιάννης, Παπαδημητρίου, Κουτλής, Πατσαρούχας, Κοντός, Γιαγιάκος, Ξανθόπουλος.