Δευτέρα 24 Σεπτεμβρίου 2018

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Νίκη Αγκαθιάς 1-2 Ήττα στο τελευταίο φιλικό για την ομάδα της Πιερίας!

Ηττήθηκε με 2-1 στη Νεοκαισάρεια ο Αχιλλέας απο τη Νίκη Αγκαθιάς στο τελευταίο του φιλικό πρίν την έναρξη του πρωταθλήματος του 4ου ομίλου στον οποίο συμμετέχει η ομάδα της Πιερίας μαζί με τον συντοπίτη Πιερικό.

Η ομάδα του Σταύρου Παπαδόπουλου δεν πήρε το άτυπο τρίποντο σε ένα παιχνίδι που βρέθηκε να χάνει με 0-1 στο ημίχρονο απο γκολ που πέτυχαν οι φιλοξενούμενοι στο 42΄με τον Σούκια.
Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου η Νίκη κατάφερε να κάνει το 0-2 στο 50΄με τον Γκελοσάνι και να πάρει σημαντικό προβάδισμα στο σκορ.

Ο Αχιλλέας κατάφερε να μειώσει με τον Ίτσιο στο 75΄.

ΝΕΟΚΑΙΣΑΡΕΙΑ (Παπαδόπουλος): Γαλάνης, Καταχιώτης, Δερμίσης,  Αποστολίδης, Τσιμπούκας, Παγωνίδης, Ναρίνογλου, Κατσαρός, Κατσαμάγκας, Ιτσιος, Μτσεντλισβίλι.

Επαιξαν και οι Ιωαννίδης, Τζήκας, Καραθανάσης, Λυκούργος,  Χαλκιδης.

ΑΓΚΑΘΙΑ (Κωστογλίδης): Φίλιος, Ρογγότης, Γιαννόπουλος, Λιόλιος, Πέτκος, Χατζόπουλος, Λαζόπουλος, Τριανταφυλλίδης, Σούκιας, Γκελοσάνι, Σιδηρόπουλος.

Επαιξαν ακόμη και οι Διακόπουλος, Κωστογιώργος, Βουλγαρόπουλος, Γιδαρόπουλος, Στυλίδης.