ΤΟΠΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ - ΕΣΠΕΜ: ΦΣΦ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ - ΑΠΣ ΑΙΟΛΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 0-3
Τα σετ: 23-25, 21-25, 12-25.
Σ' έναν αγώνα που θα ξεχαστεί γρήγορα, ο ΑΠΣ Αίολος πήρε τους 3 βαθμούς, επικρατώντας στη Φλώρινα 3-0 σετ επί του τοπικού Αριστοτέλη. Η σύνθεση ανάγκης, λόγω πολλών απουσιών, δε δικαιολογούν την εμφάνιση των 2 πρώτων σετ, απέναντι στα ψυχωμένα κορίτσια της Φλώρινας, που έφτασαν κοντά στην κατάκτηση του πρώτου τους σετ.
Ο Αίολος πήρε οριακά το 1ο σετ, ενώ ήταν μονίμως πίσω στο σκορ (10-3 και 23-20). Η ψυχραιμία των κοριτσιών του στο τέλος και τα λάθη των γηπεδούχων, έγειραν το σετ υπέρ του. Στο 2ο, ο Αίολος είχε μονίμως ισχνό προβάδισμα, ενώ στο 3ο, η διαφορά άνοιξε από την αρχή.
Ο Αίολος, θα αγωνιστεί ξανά την 1η Απριλίου στα Γρεβενά, κόντρα στον τοπικό Αστέρα, αφού έχει ρεπό την επόμενη αγωνιστική (11η, 18/3) και τη μεθεπόμενη Κυριακή υπάρχει η διακοπή λόγω Εθνικής Εορτής (25/3).
ΦΣΦ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ (Συμεών): Παπαδημητρίου, Τσαφκά, Μάνσου, Κούλη, Καράμπαλη, Σ. Ζαχαριάδου, Ρίζου, Μ. Ζαχαριάδου.
ΑΠΣ ΑΙΟΛΟΣ (Τσιουπλής): Μ. Μπατάλα, Κεραμιδιώτου, Τζιλίνη, Παπαδοπούλου, Μ. Συβρίδου, Σιδηροπούλου, Π. Συβρίδου, Σιώκου.
Τα πλήρη αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής:
Αριστοτέλης Φλώρινας - Αίολος Κατερίνης 0-3.
Αρίων Πτολεμαΐδας - ΓΣ Γρεβενών 0-3.
Ίκαρος Έδεσσας - Νίκη Αιγινίου 3-0.
Ρεπό: Αστέρας Γρεβενών.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (10 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Αστέρας Γρεβ. 23(8) 8-0 24-4 2.
Ίκαρος Έδ. 21(9) 7-2 22-7
3. ΓΣ Γρεβενών 19(9) 6-3 21-11
4. Αίολος Κατ. 18(9) 6-3 18-11
5. Αρίων Πτολ. 6(8) 2-6 9-19
6. Νίκη Αιγ. 3(9) 1-8 6-24
7. Αριστοτέλης Φλ. 0(8) 0-8 0-24
Η επόμενη αγωνιστική (11η, Κυριακή, 18/3/2018):
16.00: ΓΣ Γρεβενών - Αριστοτέλης Φλώρινας.
18.00: Νίκη Αιγινίου - Αρίων Πτολεμαΐδας.
18.00: Ίκαρος Έδεσσας - Αστέρας Γρεβενών.
Ρεπό: Αίολος Κατερίνης.
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΕΣΠΕΜ (α' όμιλος):
ΑΣ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 1 - ΑΠΣ ΑΙΟΛΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 3-1
Τα σετ: 25-17, 7-25, 25-21, 25-18.
Με σύνθεση ανάγκης και οι παγκορασίδες του ΑΠΣ Αίολος, ηττήθηκαν δίκαια στη Βέροια, από τον Ποσειδώνα 1, με 3-1 σετ, παρά την καλή προσπάθεια που έκαναν. Τα λαθάκια στην επίθεση, δεν επέτρεξαν να λάβει κάτι καλύτερο ο Αίολος, παρά μόνο ένα σετ και μάλιστα με μεγάλη διαφορά.
ΑΠΣ ΑΙΟΛΟΣ (Τσιουπλής): Βλάγκα, Παναγιωτίδου, Αβραμίδου, Παπαδοπούλου, Μ. Συβρίδου, Ζάραλη, Σιδηροπούλου.
Τα πλήρη αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής:
Πιερικός Κατερίνης - Πάνθεον Λιτοχώρου 3-0.
Ποσειδώνας Βέροιας 1 - Αίολος Κατερίνης 3-1.
Αίας Κιλκίς - Νίκη Αιγινίου 3-0.
ΓΑΣ Μελίκης - Άτλας Κιλκίς 3-0.
Ρεπό: Αρχέλαος Κατερίνης.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (16 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Πιερικός Κατ. 42(14) 14-0 42-0
2. Αίας Κιλκίς 39(14) 13-1 39-4
3. Νίκη Αιγ. 32(14) 10-4 34-13
4. Αρχέλαος Κατ. 24(14) 9-5 27-21
5. Πάνθεον Λιτ. 19(14) 6-8 23-27
6. Ποσειδώνας Βερ. 1 18(14) 6-8 22-28
7. ΓΑΣ Μελίκης 12(15) 4-11 14-34
8. Αίολος Κατ. 9(14) 3-11 10-33
9. Άτλας Κιλκίς 0(15) 0-15 0-45
Η επόμενη αγωνιστική (Κυριακή, 18/3/2018):
10.00: Νίκη Αιγινίου - Πιερικός Κατερίνης.
12.00: Πάνθεον Λιτοχώρου - Ποσειδώνας Βέροιας 1.
12.00: Αίολος Κατερίνης - Αρχέλαος Κατερίνης.
12.00: Αίας Κιλκίς - ΓΑΣ Μελίκης.
Ρεπό: Άτλας Κιλκίς.
Τα σετ: 23-25, 21-25, 12-25.
Σ' έναν αγώνα που θα ξεχαστεί γρήγορα, ο ΑΠΣ Αίολος πήρε τους 3 βαθμούς, επικρατώντας στη Φλώρινα 3-0 σετ επί του τοπικού Αριστοτέλη. Η σύνθεση ανάγκης, λόγω πολλών απουσιών, δε δικαιολογούν την εμφάνιση των 2 πρώτων σετ, απέναντι στα ψυχωμένα κορίτσια της Φλώρινας, που έφτασαν κοντά στην κατάκτηση του πρώτου τους σετ.
Ο Αίολος πήρε οριακά το 1ο σετ, ενώ ήταν μονίμως πίσω στο σκορ (10-3 και 23-20). Η ψυχραιμία των κοριτσιών του στο τέλος και τα λάθη των γηπεδούχων, έγειραν το σετ υπέρ του. Στο 2ο, ο Αίολος είχε μονίμως ισχνό προβάδισμα, ενώ στο 3ο, η διαφορά άνοιξε από την αρχή.
Ο Αίολος, θα αγωνιστεί ξανά την 1η Απριλίου στα Γρεβενά, κόντρα στον τοπικό Αστέρα, αφού έχει ρεπό την επόμενη αγωνιστική (11η, 18/3) και τη μεθεπόμενη Κυριακή υπάρχει η διακοπή λόγω Εθνικής Εορτής (25/3).
ΦΣΦ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ (Συμεών): Παπαδημητρίου, Τσαφκά, Μάνσου, Κούλη, Καράμπαλη, Σ. Ζαχαριάδου, Ρίζου, Μ. Ζαχαριάδου.
ΑΠΣ ΑΙΟΛΟΣ (Τσιουπλής): Μ. Μπατάλα, Κεραμιδιώτου, Τζιλίνη, Παπαδοπούλου, Μ. Συβρίδου, Σιδηροπούλου, Π. Συβρίδου, Σιώκου.
Τα πλήρη αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής:
Αριστοτέλης Φλώρινας - Αίολος Κατερίνης 0-3.
Αρίων Πτολεμαΐδας - ΓΣ Γρεβενών 0-3.
Ίκαρος Έδεσσας - Νίκη Αιγινίου 3-0.
Ρεπό: Αστέρας Γρεβενών.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (10 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Αστέρας Γρεβ. 23(8) 8-0 24-4 2.
Ίκαρος Έδ. 21(9) 7-2 22-7
3. ΓΣ Γρεβενών 19(9) 6-3 21-11
4. Αίολος Κατ. 18(9) 6-3 18-11
5. Αρίων Πτολ. 6(8) 2-6 9-19
6. Νίκη Αιγ. 3(9) 1-8 6-24
7. Αριστοτέλης Φλ. 0(8) 0-8 0-24
Η επόμενη αγωνιστική (11η, Κυριακή, 18/3/2018):
16.00: ΓΣ Γρεβενών - Αριστοτέλης Φλώρινας.
18.00: Νίκη Αιγινίου - Αρίων Πτολεμαΐδας.
18.00: Ίκαρος Έδεσσας - Αστέρας Γρεβενών.
Ρεπό: Αίολος Κατερίνης.
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΕΣΠΕΜ (α' όμιλος):
ΑΣ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 1 - ΑΠΣ ΑΙΟΛΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 3-1
Τα σετ: 25-17, 7-25, 25-21, 25-18.
Με σύνθεση ανάγκης και οι παγκορασίδες του ΑΠΣ Αίολος, ηττήθηκαν δίκαια στη Βέροια, από τον Ποσειδώνα 1, με 3-1 σετ, παρά την καλή προσπάθεια που έκαναν. Τα λαθάκια στην επίθεση, δεν επέτρεξαν να λάβει κάτι καλύτερο ο Αίολος, παρά μόνο ένα σετ και μάλιστα με μεγάλη διαφορά.
ΑΠΣ ΑΙΟΛΟΣ (Τσιουπλής): Βλάγκα, Παναγιωτίδου, Αβραμίδου, Παπαδοπούλου, Μ. Συβρίδου, Ζάραλη, Σιδηροπούλου.
Τα πλήρη αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής:
Πιερικός Κατερίνης - Πάνθεον Λιτοχώρου 3-0.
Ποσειδώνας Βέροιας 1 - Αίολος Κατερίνης 3-1.
Αίας Κιλκίς - Νίκη Αιγινίου 3-0.
ΓΑΣ Μελίκης - Άτλας Κιλκίς 3-0.
Ρεπό: Αρχέλαος Κατερίνης.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (16 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Πιερικός Κατ. 42(14) 14-0 42-0
2. Αίας Κιλκίς 39(14) 13-1 39-4
3. Νίκη Αιγ. 32(14) 10-4 34-13
4. Αρχέλαος Κατ. 24(14) 9-5 27-21
5. Πάνθεον Λιτ. 19(14) 6-8 23-27
6. Ποσειδώνας Βερ. 1 18(14) 6-8 22-28
7. ΓΑΣ Μελίκης 12(15) 4-11 14-34
8. Αίολος Κατ. 9(14) 3-11 10-33
9. Άτλας Κιλκίς 0(15) 0-15 0-45
Η επόμενη αγωνιστική (Κυριακή, 18/3/2018):
10.00: Νίκη Αιγινίου - Πιερικός Κατερίνης.
12.00: Πάνθεον Λιτοχώρου - Ποσειδώνας Βέροιας 1.
12.00: Αίολος Κατερίνης - Αρχέλαος Κατερίνης.
12.00: Αίας Κιλκίς - ΓΑΣ Μελίκης.
Ρεπό: Άτλας Κιλκίς.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου