Τρίτη 13 Μαρτίου 2018

Νέος Παμβριακός-Δόξα Μοσχοχωρίου 2-2 Ισόπαλο το ντέρμπι με σκόρερ Στραβογιάννη-Παπαγιαννόπουλο!

Σκόραραν (Δις) Στραβογιάννης-Παπαγιανόπουλος
Ισόπαλο με σκορ 2-2 έληξε ο αγώνας στο γήπεδο της Βρίας ανάμεσα στον τοπικό ΝΕΟ ΠΑΜΒΡΙΑΚΟ και την φιλοξενούμενη ομάδα της ΔΟΞΑΣ 10 ΜΟΣΧΟΧΩΡΙΟΥ για την 23η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β΄ερασιτεχνικής ΕΠΣ Πιερίας.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ μόλις στο 6ο λεπτό με γκολ του Στραβογιάννη 1-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 61΄ ο Παπαγιανόπουλος ισοφάρισε  για τους φιλοξενούμενους 1-1 και στο 70΄ και πάλι ο ίδιος παίκτης έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του 1-2.

Το τελικό 2-2 διαμορφώθηκε στο 90΄ με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Στραβογιάννη.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κωνσταντίνος Λαφατζής, με βοηθούς τον Άγγελο Χατζηγιάννη και τον Γιώργο Σαλτσίδη.

Οι συνθέσεις

ΝΕΟΣ ΠΑΜΒΡΙΑΚΟΣ (ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ): Κατσάρας Β, Νατσιός, Βαρμάζης, Καραμέλιος, Αποστολόπουλος Χ, Βαϊνάς(78΄Νικολαΐδης), Τάκος Β, Στραβογιάννης, Χρυσόπουλος(72΄Τάκος Στ), Δαλάκας, Τσάτσος Α(61΄Τσάτσος Δ)

ΔΟΞΑ 10 ΜΟΣΧΟΧΩΡΙΟΥ (ΒΑΝΑΣΑΣ): Σαλδής, Γκουτζιάνας, Σκραπάλης, Βανάσας, Βασιουρής, Σιαμάγκας, Μπάϊμπος(81΄Πιτλιάκας), Παπαγιαννόπουλος, Κατσαντώνης, Γκουτζιάνας Γ, Κουμαντζιάς(46΄Χωλίδης)
Πηγή: pamespor.gr