Κυριακή 4 Μαρτίου 2018

ΑΕ Καρίτσας-Κιλκισιακός 1-1 Η αυτοχειρία της ΑΕΚ ...συνεχίζεται!!

Στα τελευταία 5 λεπτά του 90λεπτου κρίθηκαν τα πάντα στην Καρίτσα με την τοπική ΑΕΚ να φθάνει πολύ κοντά στη νίκη αλλά τελικά για μια ακόμη φορά να πετάει στον κάλαθο των αχρήστων την μεγάλη της σημερινή προσπάθεια απέναντι στον Κιλκισιακό που κατάφερε να ισοφαρίσει στο 87΄της αναμέτρησης.
Οι γηπεδούχοι πλήρωσαν την αστοχία τους και την επιθετική τους επιπολαιότητα μιας ήρθαν πολλές φορές στο γκολ και θα μπορούσαν να είχαν "καθαρίσει" το παιχνίδι ακόμη και με μεγάλο σκορ άν ήταν πιο σοβαροί και πιο εύστοχοι στα τελειώματα τους.

Τα περιθώρια πλέον στενεύουν για τον σύλλογο της Πιερίας που βλέπει την κατηγορία να χάνεται όχι γιατί δεν μπορούσε να την κρατήσει αλλά επειδή δεν βρήκε τον τρόπο να μετουσιώνει σε γκολ και βαθμούς την ανωτερότητα της, σε όλα σχεδόν τα φετινά της παιχνίδια στην Γ΄Εθνική!

Το γκολ του Κυρτέγου άνοιξε το σκορ στο 81΄για την ΑΕΚ, για να γίνει το 1-1 απο τον Παπαδημητρίου στο 87΄και να παγώσει τις ελπίδες της Καρίτσας για παραμονή.