Τετάρτη 24 Ιανουαρίου 2018

ΑΠΣ ΚουΠα Κιλκίς-ΓΑΣΠ Πάνθηρες 64-65 Μεγάλη εκτός έδρας νίκη!

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχαν οι Πάνθηρες στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κιλκίς με αντίπαλο την ΚουΠα, αγώνα για τη 12η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.
Σ έναν αγώνα γεμάτο ανατροπές, οι Πάνθηρες μπήκαν καλύτερα στον αγώνα και τελείωσαν το 1ο δεκάλεπτο προηγούμενοι με 11-19.

Η ΚουΠα απάντησε στο 2ο δεκάλεπτο , κάλυψε τη διαφορά και ολοκλήρωσε το πρώτο ημιχρονο προηγούμενη με 29-28.
Το 3ο δεκάλεπτο άνηκε στην ομάδα της Κατερίνης η οποία κατάφερε να δημιουργήσει μια διαφορά 8 πόντων (39-47) στη λήξη της περιόδου.
Στο 4ο δεκάλεπτο η ΚουΠα αντέδρασε, μείωσε τη διαφορά αλλά οι Πάνθηρες ήταν αυτοί που χαμογέλασαν στο τέλος κατακτώντας το ροζ φύλλο αγώνα σ ένα παιχνίδι γεμάτο ανατροπές που κρίθηκε στις λεπτομέρειες με σκορ 64-65.

Δεκάλεπτα: 11-19, 29-28, 39-47, 64-65

ΑΠΣ ΚουΠα Κιλκίς (Τσάτσης): Καλπακίδης, Σκάλε, Τσουλφαίδης, Κοσμάς 10 (1), Χοτουμανίδης 17, Ψωμιάδης 2, Κώττης, Μουστάκας 20 (3), Υφαντίδης, Ποζίδης 5 (1), Ανδρεάδης 2, Αραμπατζής 8 (1)

ΓΑΣΠ Πάνθηρες (Χρυσίδης): Κουτσικάς, Πολυχρόνης 3, Καρατόλιος 18 (2), Μπούσμπουρας 15, Αδαμόπουλος 6, Γκαβοτάσιος 11, Ιορδανίδης, Λόγυρος, Σκρέτας, Καρακασίδης 12, Ματζόλης, Κεσεσίδης