Τα σετ: 25-18, 25-8, 28-26.
Νίκη για τον Αίολο Κατερίνης στον εξ αναβολής αγώνα της 11ης αγωνιστικής, επί του Βαφύρα.
Τρία διαφορετικά σετ παίχθηκαν, με τον Αίολο ν' ανοίγει τη διαφορά μετά το 12-11 στο 1ο, να ξεκινάει με 11-1 στο 2ο και να ανατρέπει το εις βάρος του 5-13 στο 3ο.
ΑΠΣ ΑΙΟΛΟΣ (Τσιουπλής): Τίγκα, Μακρίδου, Δομακίδου, Παναγιωτίδου, Αβραμίδου, Παπαδοπούλου, Ιωαννίδου, Σουλή, Συβρίδου, Σιδηροπούλου, Κασιώρα, Χαρισοπούλου, Σιώκου.
ΓΑΣ ΒΑΦΥΡΑΣ (Γκολέμα): Κλειτσινίκου, Χολέβα, Πυροβόλου, Γιάντσιου, Ζαρογιάννη, Κουτρουλού, Δεβελέγκα, Πλακίδα.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (12 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Ποσειδώνας Βερ. 1 30(10) 10-0 30-1
2. Πιερικός Κατ. 30(11) 10-1 31-5
3. Νίκη Αιγ. 21(10) 7-3 22-9
4. Πάνθεον Λιτ. 17(11) 7-4 22-21
5. Αρχέλαος Κατ. 14(11) 5-6 15-20
6. Αίολος Κατ. 9(11) 3-8 11-27
7. Μ. Αλέξανδρος Γιαν. 1 9(11) 2-9 15-29
8. ΓΑΣ Μελίκης 7(10) 2-8 9-22
9. Βαφύρας Δίου 7(11) 2-9 11-29
Η επόμενη αγωνιστική (13η, Σάββατο, 27/1/2018):
12.00: Ποσειδώνας Βέροιας 1 - Πάνθεον Λιτοχώρου.
12.00: Αίολος Κατερίνης - Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών 1.
14.00: ΓΑΣ Μελίκης - Βαφύρας Δίου.
14.00: Νίκη Αιγινίου - Αρχέλαος
Κατερίνης.Ρεπό: Πιερικός Κατερίνης.
Νίκη για τον Αίολο Κατερίνης στον εξ αναβολής αγώνα της 11ης αγωνιστικής, επί του Βαφύρα.
Τρία διαφορετικά σετ παίχθηκαν, με τον Αίολο ν' ανοίγει τη διαφορά μετά το 12-11 στο 1ο, να ξεκινάει με 11-1 στο 2ο και να ανατρέπει το εις βάρος του 5-13 στο 3ο.
ΑΠΣ ΑΙΟΛΟΣ (Τσιουπλής): Τίγκα, Μακρίδου, Δομακίδου, Παναγιωτίδου, Αβραμίδου, Παπαδοπούλου, Ιωαννίδου, Σουλή, Συβρίδου, Σιδηροπούλου, Κασιώρα, Χαρισοπούλου, Σιώκου.
ΓΑΣ ΒΑΦΥΡΑΣ (Γκολέμα): Κλειτσινίκου, Χολέβα, Πυροβόλου, Γιάντσιου, Ζαρογιάννη, Κουτρουλού, Δεβελέγκα, Πλακίδα.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (12 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Ποσειδώνας Βερ. 1 30(10) 10-0 30-1
2. Πιερικός Κατ. 30(11) 10-1 31-5
3. Νίκη Αιγ. 21(10) 7-3 22-9
4. Πάνθεον Λιτ. 17(11) 7-4 22-21
5. Αρχέλαος Κατ. 14(11) 5-6 15-20
6. Αίολος Κατ. 9(11) 3-8 11-27
7. Μ. Αλέξανδρος Γιαν. 1 9(11) 2-9 15-29
8. ΓΑΣ Μελίκης 7(10) 2-8 9-22
9. Βαφύρας Δίου 7(11) 2-9 11-29
Η επόμενη αγωνιστική (13η, Σάββατο, 27/1/2018):
12.00: Ποσειδώνας Βέροιας 1 - Πάνθεον Λιτοχώρου.
12.00: Αίολος Κατερίνης - Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών 1.
14.00: ΓΑΣ Μελίκης - Βαφύρας Δίου.
14.00: Νίκη Αιγινίου - Αρχέλαος
Κατερίνης.Ρεπό: Πιερικός Κατερίνης.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου