Τετάρτη 14 Αυγούστου 2019

Champions League - Εκτός ο ΠΑΟΚ απο Άγιαξ και διαιτησία. Στα πλέι -οφ για την πρόκριση ο Ολυμπιακός

Στα πλέι οφ του Champions League πέρασε ο Ολυμπιακός, ο οποίος νίκησε με 2-0 την Τουρκική Μπασακσεχίρ στο στάδιο Καραϊσκάκη, η οποία ακολούθησε τη νίκη του με 0-1 στην Τουρκία.
Για τον ΟΣΦΠ σκόραραν στο 55′ ο Σεμέδο και στο 78′ με πέναλτι ο Βαλμπουενά.
Την ίδια ώρα, άτυχος στάθηκε ο ΠΑΟΚ ο οποίος πάλεψε μέχρι τελευταία στιγμή εναντίον του Άγιαξ στην Ολλανδία, χάνοντας με 3-2, με την ομάδα της Θεσσαλονίκης να έχει τεράστια παράπονα από τη διαιτησία.

Τα δύο γκολ για την ομάδα του ΠΑΟΚ πέτυχε ο Μπίσεσβαρ, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό ενώ πέτυχε και το τελευταίο γκολ του αγώνα στο 93ο.

Από την πλευρά του Άγιαξ, δύο γκολ με δύο πέναλτι πέτυχε ο Τάντιτς στο 43ο και 85ο ενώ το άλλο γκολ του Άγιαξ πέτυχε με κεφαλιά στο 79ο λεπτό ο Ταλιαφίκο. Μάλιστα ο Τάντιτς είχε χάσει ένα ακόμα πέναλτι στο 32ο λεπτό, το οποίο είχε αποκρούσει ο Πασχαλάκης.