Δευτέρα 18 Μαρτίου 2019

Απόλλων Πόντου-Αιγινιακός 1-0 Ήττα στην Καλαμαριά

Την τρίτη σερί νίκη του σημείωσε ο Απόλλων Πόντου, καθώς επιβλήθηκε με 1-0 του Αιγινιακού στην Καλαμαριά.
Οι Θεσσαλονικείς είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων σχεδόν καθ΄όλη τη διάρκεια του αγώνα, χωρίς, ωστόσο, να χρειαστεί να φορτσάρουν ιδιαίτερα, καθώς το τέρμα του Κυβελίδη λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου (44’) αποδείχθηκε αρκετό.

Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Βλαχομήτρου στο 74’.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ (Καλαϊτζίδης): Πολίτης, Σουντουρά, Γεωργιάδης, Δημητριάδης (84' Λουφάκης), Πουρτουλίδης, Τσουμάνης, Κυβελίδης, Καλογέρης, Θεολόγου, Βλάχος, Ολαϊτάν.

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Καρατζά): Καραγκιόζης, Βελκόσκι, Γρανάδος (46’ Κούστα), Πολύζος (53’ Σοφιάνης), Τσολακίδης, Προσκυνητόπουλος, Ζήσης, Παπαδόπουλος (69’ Αλ Χαρντάν), Γιαλαμούδης, Βλαχομήτρος, Πετρούσης.

Από τα υπόλοιπα ματς ξεχώρισε η επιστροφή του πρωτοπόρου Βόλου στις νίκες (3-0 τη Σπάρτη) και το μεγάλο "διπλό" του Καραϊσκάκη μέσα στη Λάρισα επί του Απόλλωνα με 1-0, ενώ η Δόξα Δράμας μπορεί να αισθάνεται αδικημένη με το βαθμό μέσα στην Πάτρα με την Παναχαϊκή (2-2), καθώς, παρά το γεγονός πως έπαιζε με δέκα παίκτες από το 15', κρατούσε το υπέρ της 1-2 μέχρι το 91ο λεπτό, όταν και ισοφαρίστηκε.
Πηγή: makthes.gr