Τετάρτη, 13 Φεβρουαρίου 2019

ΤΟΠΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (ΕΣΠΕΜ): ΑΠΣ Αίολος Κατερίνης - ΦΣ Αρίων Πτολεμαΐδας 3-0

Τα σετ: 25-17, 25-21, 25-5.
Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη για τα κορίτσια του Αιόλου απέναντι στον Αρίωνα Πτολεμαΐδας.

Στο πρώτο
σετ, μέχρι ένα σημείο (19-17), αλλά και στο
2ο (μέχρι που το 20-20 έγινε 24-20), ο Αρίων
έδειχνε να κυνηγάει να πάρει κάτι καλό
από τον αγώνα, αλλά τα κορίτσια του
Αιόλου έδειχναν συγκεντρωμένα, ειδικά
στα τελειώματα των σετ. Στο 3ο, μετά το
αρχικό 8-0, τα κορίτσια του Αρίωνα
"παρέδωσαν πνεύμα", με τον Αίολο να
φτάνει δίκαια στο 3-0.

Διακύμανση:
1ο σετ: 8-7, 16-11, 21-17, 25-17.
2ο σετ: 8-4, 16-11, 21-20, 25-21.

3ο σετ: 8-0, 16-1, 21-5, 25-5.

ΑΠΣ ΑΙΟΛΟΣ (Τσιουπλής): Χανδόλια,
Μακρίδου, Π. Συβρίδου, Παναγιωτίδου,
Κεραμιδιώτου, Τζιλίνη, Παπαδοπούλου,
Σουλή, Μ. Συβρίδου, Σιδηροπούλου,
Σαράφογλου.

ΦΣ ΑΡΙΩΝ (Κούρτης): Κούση, Συμεωνίδου,
Σαρβάνη, Κουτρούλη, Παληκαρίδου,
Λαζαρίδου, Σαχπατζίδου, Κάβουρα,
Κουκούλη, Στιβακτάκη.

  Τα πλήρη αποτελέσματα (7η αγωνιστική):

Αίολος Κατερίνης - Αρίων Πτολεμαΐδας     0-3
Ποσειδώνας Βέροιας - Νίκη Αιγινίου     3-1.
ΓΣ Κοζάνης - Ίκαρος Έδεσσας  0-3.
Μίλωνας Γιαννιτσών - ΓΣ Γρεβενών   0-3.
Αριστοτέλης Φλώρινας - Πάνθηρες
Κοζάνης              0-3.

  ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (6 ΑΓΩΝ.)
1.  Ίκαρος Έδ.                      17    6-0    18-4
2.  Πάνθηρες Κοζ.                15    5-1    16-4
3.  ΓΣ Κοζάνης                      14    5-1    15-6
4.  ΓΣ Γρεβενών                    14    4-2    16-7
5.  Αίολος Κατ.                      9    3-3    10-9
6.  Μίλωνας Γιαν.                    6    2-4      7-12
7.  Αρίωνας Πτολ.                    4    1-5      5-15
8.  Νίκη Αιγ.                            3    1-5      4-16
9.  Αριστοτέλης Φλ.                -1    1-5      4-17
10. Ποσειδώνα Βερ.                -6    2-4      8-13

Ο Αριστοτέλης Φλώρινας έχει -3 βαθμούς
κι ο Ποσειδώνας Βέροιας -12.

  Η επόμενη αγωνιστική (8η, Κυριακή, 17/2/2019):
18.00: Αρίων Πτολεμαΐδας - Μίλωνας  Γιαννιτσών.
16.00: Νίκη Αιγινίου - Αίολος Κατερίνης.
16.00: Ίκαρος Έδεσσας - Ποσειδώνας Βέροιας.
18.00: Αριστοτέλης Φλώρινας - ΓΣ Κοζάνης.
16.00: Πάνθηρες Κοζάνης - ΓΣ Γρεβενών.

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου