Δευτέρα 14 Ιανουαρίου 2019

Εδεσσαϊκός BC – ΑΟΚ Αιγινιακός 50-80

Ο Αιγινιακός επικράτησε με 50-80 του Εδεσσαϊκού, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Έδεσσας, σε αγώνα για τη 14η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Αιγινιακός παρουσιάστηκε σοβαρός από το ξεκίνημα της αναμέτρησης επιβεβαιώνοντας και στο παρκέ τον τίτλο του απόλυτου φαβορί για τη νίκη, που είχε πριν τον αγώνα και προηγήθηκε με 6-21 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Εδεσσαϊκός ισορρόπησε το παιχνίδι με το σκορ του πρώτου ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 20-33.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Ηλία Λοτζανιώτη διεύρυναν συνεχώς το προβάδισμά τους φτάνοντας εύκολα και δίκαια στη νίκη με το τελικό 50-80.

Διαιτητές: Καραμανλής – Μποΐτσης.

Δεκάλεπτα: 6-21, 20-33, 36-57, 50-80.

Εδεσσαϊκός BC (Ροδοβίτης): Τσάμης 6, Γάτσος 15, Πασχαλίδης, Σταμπουλής 7, Αδάμ 4, Κατσάρας, Ξυλουργίδης, Αβραμίδης 6, Κεχαγιόγλου 12 (1).

Κατσιάνος 23 (3), Αργυρόπουλος 24 (3), Κοιλιάς 6, Βουλτσίδης 13, Μελίδης 14, Βουτσακόπουλος, Γιουμούκης, Καλαβρινός, Κομπατσιάρης.