Δευτέρα, 14 Ιανουαρίου 2019

ΑΕ Πυλαίας – ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος 74-56

Ο Πιερικός Αρχέλαος ηττήθηκε με 74-56 από την Πυλαία, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Πυλαίας, σε αγώνα για τη 9η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών.

Καλύτερα μπήκε στο παρκέ η Πυλαία, η οποία πήρε από νωρίς το προβάδισμα στο σκορ και ολοκλήρωσε το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης προηγούμενη με 20-13.

Παρόμοια ήταν η εικόνα και του δεύτερου δεκαλέπτου, με το σκορ του πρώτου ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 40-27 υπέρ της γηπεδούχου.

Ούτε στο τρίτο δεκάλεπτο άλλαξε η εικόνα του αγώνα, με την Πυλαία να διευρύνει το προβάδισμά της και να προηγείται με 57-39.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτριες του Στέλιου Χατζηιωάννου ισορρόπησαν τον αγώνα, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 74-56

Διαιτητές: Γιαννούλης – Νέδογλου.

Δεκάλεπτα: 20-13, 40-27, 57-39, 74-56.

ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Κατσαμούρη 17, Τσιαμπούρη 7 (1), Καραμπατζάκη 16, Παπαρδέλα 7, Τζήμου, Τσιανάκα Ε., Φλώρου 18, Πλουμπή, Τσιανάκα, Ε., Σταμπή 7 (1), Αρσένογλου 2.

ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Δαβιτίδου 6, Τελίδου 23 (1), Χρυσοστομίδου, Ζουγκουρίδου 8 (1), Γκοτζαμάνη, Λάππα 2, Μπαγκαλαρίδου 6, Μπουμπουλέντρα, Καρατάσιου 7, Πατζιάλα, Γκρίτζαλη 4, Κιολέογλου.

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής
ΑΣ Τιτάνες Δράμας – Παναθλητικός ΑΕ Συκεών 59-77
ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς – ΜΓΣ Πανσερραϊκός 59-46
ΑΣ Άρης Θεσσαλονίκης – ΠΑΣ Γιάννινα 54-58
ΑΣ Ολυμπιακός Βόλου 1937 – ΑΣ Αστέρας Ιπποδρομίου 37-84
ΑΕ Πυλαίας – ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος 74-56
Ολύμπια ΓΣ Λάρισας – ΑΜΣ Αναγέννηση Νέου Ρύσιου 38-58

Βαθμολογία (9 αγώνες)
1. Παναθλητικός ΑΕ Συκεών 18
2. ΑΕ Πυλαίας 17
3. ΠΑΣ Γιάννινα 16
4. ΑΜΣ Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 16
5. ΑΣ Αστέρας Ιπποδρομίου 14
6. ΑΣ Άρης Θεσσαλονίκης 14
7. ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς 14
8. Ολύμπια ΓΣ Λάρισας 12
9. ΜΓΣ Πανσερραϊκός 11
10. ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος 11
11. ΑΣ Τιτάνες Δράμας 10
12. ΑΣ Ολυμπιακός Βόλου 1937 9

Η επόμενη αγωνιστική (10η - 20.01.2019)
12:00 ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς - ΑΣ Άρης Θεσσαλονίκης
12:00 ΑΣ Αστέρας Ιπποδρομίου - ΑΕ Πυλαίας
13:00 ΜΓΣ Πανσερραϊκός - ΑΣ Τιτάνες Δράμας
13:00 ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος - Ολύμπια ΓΣ Λάρισας
13:00 ΑΜΣ Αναγέννηση Νέου Ρύσιου - ΠΑΣ Γιάννινα
13:30 Παναθλητικός ΑΕ Συκεών - ΑΣ Ολυμπιακός Βόλου 1937

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου