Δευτέρα 28 Ιανουαρίου 2019

ΠΑΣ Γιάννινα – ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος 64-44

Ο Πιερικός Αρχέλαος ηττήθηκε με 64-44 από τον ΠΑΣ Γιάννινα, στο Νέο Κλειστό Γυμναστήριο Ιωαννίνων, σε αγώνα για την 11η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών.

Αμφίρροπο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις παίκτριες του Στέλιου Χατζηιωάννου να παρουσιάζονται ιδιαίτερα ανταγωνιστικές απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα και να προηγούνται στην ολοκλήρωσή του με 15-18.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο γηπεδούχος πήρε στα χέρια του τον έλεγχο του αγώνα και το ημίχρονο τον βρήκε μπροστά στο σκορ με 32-25.

Ισορροπημένο ήταν το τρίτο δεκάλεπτο με τον ΠΑΣ Γιάννινα να διατηρεί το προβάδισμα του και το σκορ να διαμορφώνεται σε 43-37.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ανήκε στις παίκτριες του Γιώργου Σιαμέτη, οι οποίες κυριάρχησαν στο παρκέ κι έφτασαν στην επικράτηση με το τελικό 64-44.

Διαιτητές: Λυγούρας – Παπαδόπουλος.

Δεκάλεπτα: 15-18, 32-25, 43-37, 64-44.

ΠΑΣ Γιάννινα (Σιαμέτης): Ντόκου 3 (1), Χύττα, Σαρηγιαννίδου 26 (3), Χρηστάκη 4, Μεντεσίδου 4, Πάφη 8, Ξανθοπούλου 4 (1),Πανούτσου, Διαμαντοπούλου, Ντάλλα 14 (4), Βρασταμινού 1.

ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Καραλή 2, Τελίδου 25 (3), Χρυσοστομίδου 3, Ζουμπουρίδου 6 (2), Κιολέογλου, Λάππα, Μπάγλαρίδου, Μπουμπουλέντρα 4, Καρατάσιου 4, Γκρίτζαλη, Καρανικόλα.