Δευτέρα, 10 Δεκεμβρίου 2018

ΑΠΣ Ελπίδες Αμύνταιου - ΓΑΣ Ορφέας Κατερίνης 17-27

Ο Ορφέας Κατερίνης επικράτησε με 17-27 των Ελπίδων Αμύνταιου, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αμύνταιου, σε αγώνα για την 3η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών.

Σ.Φ.Κ. ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΤΜΗΜΑ ΒΟΛΕΙ - Το σερί των κοριτσιών συνεχίζεται!

ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΣΕΡΙ ΤΟΥΣ ΣΥΝΕΧΙΣΑΝ ΟΙ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ ΤΟΥ ΠΙΕΡΙΚΟΥ
ΑΙΟΛΟΣ - ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ 0-3
(7-25, 11-25, 12-25)
Συνέχεια στο αήττητο σερί τους τόσο σε νίκες όσο και σε σετ έδωσαν οι παγκορασίδες του Πιερικού καθώς κέρδισαν και την ομάδα του Αίολου Κατερίνης με 3-0 σετ πετυχαίνοντας την 4η νίκη σε 4 αγώνες και 12-0 σετ, παραμένοντας στην 1η θέση της βαθμολογίας, εκεί όπου βρίσκεται από την 1η αγωνιστική.

Πυδναϊκός-25η Μαρτίου 5-1 VIRAL "Αυτοκρατορία Κίτρους" απ' τα χαμηλά! Γ' Πιερίας HD 9-12-2018

AΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ!!!
Toυ δημοσιογράφου Νίκου Κολίτση (Metrosport.gr)
 «Νέα Αυτοκρατορία» χτίζει το Κίτρος... από τα χαμηλά και η εμφατική νίκη του Πυδναϊκού επί της 25ης Μαρτίου με 5-1 -στη νέα viral αποκλειστικότητα του Metrosport.gr, στην παρθενική φετινή μας εμφάνιση στη Γ’ κατηγορία της ΕΠΣ Πιερίας-, συνιστά μία ακόμη επιβεβαίωση του γεγονότος, μετά από μία αναμέτρηση «κατ’ ευφημισμόν ντέρμπι», όπως αποδείχθηκε στην πράξη, από το γήπεδο-κόσμημα της... ιστορικής Πύδνας.

BAZAAR Σύλλογος Εικαστικών Καλλιτεχνών Πιερίας

Ήρθε και φέτος η ώρα για την αγαπημένη μας εορταστική συνάντηση
απο 9 Δεκεμβρίου - 23 Δεκεμβρίου!

Κάθε μέρα Ώρες λειτουργίας 19:00-21:00 μ. μ.
Ανοιχτά & Κυριακές 11:00-13:00 π. μ.

Δημοτικό Συνεδριακό Κέντρο "εκαβη"

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Αστέρας Ιτέας 0-1 Τα στιγμιότυπα (βίντεο)

Δείτε τα στιγμιότυπα του αγώνα της Νεοκαισάρειας ανάμεσα στον τοπικό Αχιλλέα και τον Αστέρα Ιτέας.

Α΄και Β΄ ΕΚΑΣΚΕΜ - Αποτελέσματα, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική

Τρεις νίκες και δύο ήττες ήταν ο απολογισμός των ομάδων της Πιερίας στη χθεσινή 11η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ. Στο ματς με το οποίο άνοιξε η αυλαία της αγωνιστικής, ο Βατανιακός νίκησε στο πιερικό ντέρμπι τον Αιγινιακό με 78-70 στο Β’ ΔΑΚ Κατερίνης.

Γ. Ολύμπιος Λόφου-Εθνικός Ν. Τραπεζούντας 1-2 (φωτο)

ΓΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών - ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος 65-66

Ο Πιερικός Αρχέλαος επικράτησε με 65-66 του Μέγα Αλέξανδρου Γιαννιτσών, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Γιαννιτσών Έλλη Μυστακίδου, σε αγώνα για την 11η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.
Αμφίρροπο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο το οποίο βρήκε το Πιερικό Αρχέλαο να προηγείται με 14-17.

Ιστορία αλληλεγγύης γράφεται στον Καπνικό Σταθμό Κατερίνης, της Βιβής Ανδρίτσου

Χριστουγεννιάτικο Χωριό του Κόσμου
Μαθητές από 77 και πλέον σχολικές μονάδες που έχουν ήδη δηλώσει συμμετοχή, θα επισκεφτούν φέτος το Χριστουγεννιάτικο Χωριό του Κόσμου 2018, που οργανώνουν από τις 10 – 30 Δεκεμβρίου, για 5η συνεχόμενη χρονιά, η εθελοντική ομάδα δράσης Πιερίας και οι Γιατροί του Κόσμου στην αυλή του Καπνικού Σταθμού Κατερίνης. Οι  διοργανωτές υπόσχονται μια διαφορετική εορταστική πρόταση στους επισκέπτες με ενθάρρυνση της αλληλεγγύης μακριά από τα καταναλωτικά πρότυπα και τις υπερβολές.

ΑΕ Περίστασης-Εθνικός Ν. Κεραμιδίου 2-3 VIRAL "Η Κεραμιδι(σια) ανατροπή της χρονιάς" ΗD 8-12-2018

Κεραμιδι(σια) «ανατροπή της χρονιάς» έριξε ο Εθνικός στην Περίσταση (3-2) -στη νέα viral αποκλειστικότητα του Metrosport.gr-, σ’ ένα χριστουγεννιάτικο μποναμά, που μας χάρισε ο... Άγιος Βασίλης, που «συνωμότησε» με τη μοίρα, που έμελλε να μας στείλει σε μια αναμέτρηση-ποδοσφαιρική ελεγεία, συλλεκτικής αξίας, με διαιτητικό άρωμα Superleague, απ’ αυτές που αναδεικνύουν τα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Πιερίας, σε ιερούς τόπους... σύγχρονων «Ελευσίνιων Μυστηρίων»!

Γ. Ολύμπιος Λόφου-Εθνικός Ν. Τραπεζούντας 1-2 Τρίποντο-ανάσα για την Τραπεζούντα στο Λόφο

Με σκορ 2-1 και τους βαθμούς της νίκης απέδρασε απο τον Λόφο ο Εθνικός Ν. Τραπεζούντας, απέναντι στον γηπεδούχο Γ. Ολύμπιο.

ΜΥΤΙΚΑΣ ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑΣ - Ευχαριστούμε τη Δόξα Μοσχοχωρίου

Ευχαριστήριο προς την Δόξα Μοσχοχωρίου για την φιλοξενία στο μεταξύ τους παιχνίδι γνωστοποίησε ο Μύτικας Λεπτοκαρυάς.