Κυριακή, 11 Φεβρουαρίου 2018

Εντυπωσιάζουν οι πιτσιρικάδες του Γιώργου Σκέντου! Ρούντος και Κυπαρίσσης σήμερα τα γκολ!

Τα 16χρονα και 17χρονα παιδιά του Άρη Κοκκινοπλιτών εντυπωσιάζουν με τις εμφανίσεις τους και σκορπούν ικανοποίησε στον προπονητή τους Γιώργο Σκέντο που βλέπει ότι καθημερινά βελτιώνονται και αποτελούν σημαντικό κομμάτι του ρόστερ της ομάδας του.

ΑΕ Περίστασης: Βαρύ διάστρεμμα ο Αγγελάτος-Ευχετήρια ανακοίνωση ΑΕΠ!

Διάστρεμμα βαριάς μορφής υπέστη ο ποδοσφαιριστής της ΑΕ Περίστασης Βασίλης Αγγελάτος στο σημερινό νικηφόρο παιχνίδι της ομάδας του με την Αναγέννηση Σφενδάμης. Το ευχάριστο είναι ότι απέφυγε τα χειρότερα στον τραυματισμό του, την ώρα που ο καλός του φίλος Αλέξης Κλιάνης, δεν είχε την ίδια τύχη με τον έμπειρο μεσοαμυντικό της ΑΕΠ.

Δυο τραυματισμοί παικτών για τον Άρη Κοκ/τών-Σοβαρός του Κλιάνη

Ακριβό θα είναι το τίμημα της εκτός έδρας νίκης του Άρη Κοκκινοπλιτών με σκορ 0-2 επι του Θερμαϊκού στον Κορινό. Θα χάσει ένα αρκετά μεγάλο διάστημα τον Αλέξη Κλιάνη που αποτελεί την δύναμη κρούσης της ομάδας του Γιώργου Σκέντου.
Ο επιθετικός του Άρη υπέστη κάταγμα περόνης ενώ πειράχτηκε και ο αστράγαλος του, γι αυτό και θα εγχειρισθεί άμεσα ώστε να επανέλθει ξανά το συντομότερο στην ενεργό δράση.

Καμπανιακός-Μακεδονικός 0-2

Πιερικός-Εδεσσαϊκός 1-1 Στις καθυστερήσεις έχασε το τρίποντο ο Πιερικός!

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι στην Κατερίνη, ανάμεσα στον γηπεδούχο Πιερικό και τον Εδεσσαϊκό. Οι φιλοξενούμενοι πήραν τον βαθμό στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, με γκολ που πέτυχε ο Σφέκτο και πάγωσε το γήπεδο της Κατερίνης.

Αλμωπός Αριδαίας-ΑΕ Καρίτσας 2-0 Στο πρώτο ημίχρονο τα γκολ-Δοκάρι ο Τσιώμης

Δεν κατάφερε να πάρει κάτι απο το παιχνίδι της Αριδαίας η ΑΕΚ ή οποία ηττήθηκε με 2-0 απο τους γηπεδούχους. Και τα δυο τέρματα του Αλμωπού μπήκαν στο πρώτο ημίχρονο απο τον ίδιο παίκτη.

Αιγινιακός-Εργοτέλης 3-2 Επική ανατροπή για την ομάδα της Πιερίας!

Το γύρισε ο ανάδρομος Ερμής!

Ένα τρίποντο, που ήρθε για τον Αιγινιακό έπειτα από δύο ήττες και δύο ισοπαλίες, και τον έφερε τον πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού. Από την άλλη, ο Εργοτέλης βρίσκεται πλέον κάτω από την επικίνδυνη ζώνη και γνώρισε την ήττα έπειτα από ένα αήττητο σερί τεσσάρων αγώνων. Μάλιστα, είδε να παραβιάζεται η εστία του μέσα σε λίγα λεπτά, όταν στα τελευταία ματς διατηρούσαν το μηδέν παθητικό, ένα επίτευγμα που είχε τονίσει και ο προπονητής του, Τάκης Γκώνιας, λέγοντας: «Μπήκε ο Υδροχόος στον Σκορπιό και γι' αυτό δεν τρώμε γκολ». Μάλλον, στο σημερινό παιχνίδι δεν είχε προβλέψει αστρολογικά την ανατροπή...

ΠΑΟ Κ. Μηλιάς: Τσίκνισαν τα τμήματα υποδομής! (φωτο)

ΤΣΙΚΝΙΣΕ Η ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΟΥ ΠΑΟ ΚΑΤΩ ΜΗΛΙΑΣ
Μέσα σε ένα πολύ ζεστό και οικογενειακό κλίμα η ακαδημία του ΠΑΟ ΚΑΤΩ ΜΗΛΙΑΣ μετά από μια πολύ όμορφη πρωτοβουλία των γονέων τσίκνισε στο γήπεδο της Μηλιάς την Τσικνοπέμπτη 8/2 παρουσία όλων των παιδιών αλλά και πολλών γονέων που τίμησαν την εκδήλωση με την παρουσία τους . Άφθονα κρεατικά και ποτά συνόδεψαν τη μεγάλη παρέα και άφησαν σε όλους μόνο θετικές εντυπώσεις .

ΑΠΣ Ασπίς 2001 Ξάνθη - ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος 59-61 Μεγάλη εκτός έδρας νίκη! (φωτο)

Ο Πιερικός Αρχέλαος επικράτησε με 59-61 στην παράταση της Ασπίδας Ξάνθης, στο Κλειστό Γυμναστήριο Ευμοίρου Χριστίνα Χριστοδούλου, σε αγώνα για τη 16η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών.
Καλύτερες των αντιπάλων τους ήταν στο πρώτο δεκάλεπτο οι παίκτριες της Τασούλας Τσιρογιάννη, με αποτέλεσμα να προηγηθούν με 13-18 στην ολοκλήρωσή του.

Τεράστια νίκη με ανατροπή ο Αιγινιακός 3-2 τον Εργοτέλη!

Τα σημερινά αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής στη Football League

Τρίκαλα – Καλλιθέα 1-0

Απόλλων Πόντου – ΑΕ Καραϊσκάκης 0-0

Ισόπαλος 1-1 ο Πιερικός. Ήττα για Καρίτσα στην Αριδαία

Τα σημερινά αποτελέσματα στα παιχνίδια της ΕΠΣ Πιερίας!

20η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Φαίακας Κέρκυρας-Αρχέλαος Κατερίνης 19-13 Έχασε στην Κέρκυρα ο Αρχέλαος!

Με δυο παιχνίδια συνεχίστηκε το πρωτάθλημα στον 2ο όμιλο της Α2 ανδρών. Ο Φαίακας με πολύ καλή άμυνα εγκλώβισε τον Αρχέλαο και τον κέρδισε εύκολα, ενώ ο Αλέξανδρος Αξιούπολης έλεγξε το ματς κόντρα στον Μακεδονικό και έφυγε με τη νίκη από τη Νεάπολη.
Αναλυτικά:

Super League: Τα χθεσινά αποτελέσματα και η συνέχεια σήμερα στην 21η αγωνιστική

Συνεχίζεται σήμερα η 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League, με την ΑΕΚ να υποδέχεται τον Αστέρα Τρίπολης και τον Ολυμπιακό να παίζει στο Περιστέρι με τον Ατρόμητο.
Αναλυτικά:

Έκοψε την βασιλόπιτα του ο Βατανιακός! (φωτο)

ΣΥΣΣΩΜΗ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΑΜΣ ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΥ ΕΚΟΨΕ ΤΗ ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑ ΤΗΣ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΒΑΤΑΝ
Ο «ΑΜΣ ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ» έκοψε τη βασιλόπιτά του, σε μία ξεχωριστή, θερμή, γιορτινή και πάνω απ’ όλα «ΒΑΤΑΝΙΑΚΗ» ατμόσφαιρα, όπου κυριάρχησε το οικογενειακό κλίμα με ενότητα και αισιοδοξία.

Τα σημερινά παιχνίδια της ΕΠΣ Πιερίας-Τι λέει η ΕΠΣ για την περίπτωση της αναβολής

Με κίνδυνο να μην διεξαχθούν κάποια απο τα  παιχνίδια της σημερινής αγωνιστικής ημέρας λόγω των έντονων καιρικών φαινομένων στην περιοχή μας θα πραγματοποιηθούν οι αναμετρήσεις των πρωταθλημάτων Α΄και Γ΄ κατηγορίας.

Ηρακλής-Νίκη Αιγινίου 3-2 Έπαιξε καλά αλλά ηττήθηκε η ομάδα της Πιερίας

Από την βραδιά των τάι μπρέικ δεν θα μπορούσε να εξαιρεθεί η αναμέτρηση του Ηρακλή με τη Νίκη Αιγινίου στη Μίκρα. Σε αγώνα με πολλές εναλλαγές στο σκορ ο Ηρακλής με πρωταγωνιστές τους Εφραιμίδη, Αρμενάκη πήρε τη νίκη με 3-2 σετ και εκτός από δύο πολύτιμους βαθμούς παραμένει μαζί με τον Ολυμπιακό οι δύο ομάδες που είναι αήττητες στην έδρα τους. Η Νίκη πήρε έναν πολύτιμο βαθμό και είχε κορυφαίους τους Μαυροβουνιώτη, Ντίνα και Παπαδόπουλο.

Γ΄Εθνική-2ος όμιλος: Δύσκολη 23η αγωνιστική για τις ομάδες της Πιερίας

Δυο σημαντικά για τη συνέχεια παιχνίδια την σημερινή 23η αγωνιστική για τις ομάδες της Πιερίας στον 2ο όμιλο της Γ΄Εθνικής κατηγορίας. Στην Κατερίνη ο Πιερικός θα υποδεχθεί τον Εδεσσαϊκό με τις δυο ομάδες να έχουν τους ίδιους στόχους, ενώ στην Αριδαία η Καρίτσα θα αγωνισθεί απέναντι στον ισχυρό Αλμωπό.

Football League: Η σημερινή 16η αγωνιστική

Στην βροχερή Πιερία ο Αιγινιακός θα υποδεχθεί στο Ιωάννης Παραλυκίδης τον Εργοτέλη, σε ένα κομβικό για τη συνέχεια του πρωταθλήματος παιχνίδι. Η 16η αγωνιστική της Football League γενικότερα περιλαμβάνει ιδιαίτερα αμφίρροπες αναμετρήσεις.

Αναλυτικά:

Eθνικός Τραπεζούντας-Εθνικός Κατερίνης 2-0 Β' ΕΠΣ Πιερίας Η "αυτοκρατορία της Τραπεζούντας" HD 10-2

Του Νίκου Κολίτση (Metrosport.gr)
Χτίζει... Αυτοκρατορία η Τραπεζούντα, έστω και εκτός Πόντου, μετά την επιβλητική νίκη της (2-0) επί του Εθνικού Κατερίνης -στη νέα αποκλειστικότητα του Metrosport.gr- στο ντέρμπι πρωτοπόρων για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β' κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας, παρά την επέλαση... της Ιοκάστης και από το γήπεδο της τοπικής ομάδας, με βροχές, θυελλώδεις
 ανέμους και χαμηλές θερμοκρασίες.

ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ-ΥΠΟΔΟΜΕΣ: Αναβάλλονται οι αγώνες της Κυριακής 11-2-2018

Από την Ε.Π.Σ. Πιερίας ανακοινώνεται ότι οι αγώνες των πρωταθλημάτων ΥΠΟΔΟΜΗΣ της Κυριακής 11-02-2018 ΑΝΑΒΑΛΛΟΝΤΑΙ

Από την Τεχνική Επιτροπή της Ε.Π.Σ. Πιερίας

Ταύρος Ελάφου-Απόλλων Λιτοχώρου 2-2 Καλό ματς με χαμένες ευκαιρίες!

Πολύ καλό παιχνίδι διεξήχθη στην Έλαφο όπου ο τοπικός Ταύρος αναδείχθηκε ισόπαλος με τον Απόλλων Λιτοχώρου 2-2 στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β΄ ερασιτεχνικής κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Πιερίας.
Η μπάλα τιμώρησε τον Ταύρο του Χρήστου Βελώνη, καθώς οι παίκτες του, πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση, θα μπορούσαν άνετα να πάρουν την πολυπόθητη νίκη (ημίχρονο 2-1), αν δε σπαταλούσαν τις κλασικές ευκαιρίες που δημιούργησαν στο δεύτερο μέρος, ενώ είχαν και δοκάρι.
Πάντως, παρά την πίκρα τους για το άδικο αποτέλεσμα, ο στόχος της παραμονής είναι ορατός.

ΠΙΕΡΙΑ: Η Διασωστική ομάδα Πιερίας συνεχίζει τις έρευνες για τον αγνοούμενο ψαρά! (φωτο)

Συνεχίζονται οι έρευνες για τον αγνοούμενο ψαρά από την Μεθώνη.
Σήμερα η Διασωστική Ομάδα προσπάθησε να επιχειρήσει από στεριάς αλλά λόγω καιρικών φαινομένων σταμάτησε.