Κυριακή 16 Δεκεμβρίου 2018

Αρχέλαος Savvidis Team - Απόλλωνας Καλαμαριάς 28-21 Εύκολη επικράτηση για τα παιδιά της Κατερίνης!

Με το καθαρό σκορ 28-21 πήρε τη νίκη και τους βαθμούς ο Αρχέλαος Savvidis Team στην Κατερίνη, με αντίπαλο τον Απόλλωνα Καλαμαριάς.
Σημαντική νίκη πήρε ο Αρχέλαος που επικράτησε στην Κατερίνη του Απόλλωνα Καλαμαριάς με 28-21 σε αγώνα της 7ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Α2 ανδρών.

Ο Αρχέλαος μετά το πρώτο δεκαπεντάλεπτο, ανέβασε στροφές και βρέθηκε να προηγείται με 6 τέρματα διαφορά στο ημίχρονο (14-8). Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη, με τους γηπεδούχους να ελέγχουν απόλυτα το ρυθμό, φτάνοντας στη νίκη με σκορ 26-21.

ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 26-21

Τα πεντάλεπτα: 1-0, 3-2, 8-3, 12-4, 13-7, 14-8 (ημχ),
16-9, 21-11, 24-14, 25-16, 26-19, 26-21.

ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Σκούφας): Ηρ. Κοσμίδης, Μανής, Τριανταφύλλου 2, Ξεφτέρης, Δράντζιου, Αναστασίου, Εγγλέζος 1, Ραντζέλοβιτς 3, Θυμιόπουλος 3, Χαραλαμπίδης 7, Τερζής, Παπανάκος, Καϊμακάμης 8, Δ. Σκούφας 1, Αρ. Σκούφας 3, Καραδήμος.

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Μιχαηλίδης): Μασούρας, Μπρόικος, Διόμης, Καράγγελος 6, Ρωμανίδης 5, Βακουφάρης, Πανιόπουλος, Κοπαΐδης 2, Σουγιουλτζής, Τσακαλίδης 1, Φωτιάδης 1, Μπαλέτας, Ζώης, Οικονόμου 6, Μέλλιος, Μαραβέλιας.

Διαιτητές: Λινάρδος – Νικολαΐδης. Δίλεπτα: 5-1. Πέναλτι: 0/1-1/3
Πηγή: greekhandball.com