Τετάρτη, 5 Δεκεμβρίου 2018

Fwd: ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - α' όμιλος (ΕΣΠΕΜ): ΑΠΣ Αίολος Κατερίνης-ΑΣ Αίας Κιλκίς 0-3

Τα σετ: 13-25, 13-25, 22-25.
Δίκαιη ήττα για τα κορίτσια του Αιόλου, καθώς η ποιότητα κι η εμπειρία των κοριτσιών του Αίαντα ήταν εμφανής.

Το παιχνίδι ήταν κατά διαστήματα αρκετά καλό, αλλά η ανωτερότητα των κοριτσιών  του Αίαντα ήταν εμφανής καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα. Μόνο στο 3ο σετ, ο Αίολος, εκμεταλλευόμενος αλλαγή σύνθεσης από πλευράς Αίαντα, έδειξε ανταγωνιστικός (από 9-15 σε 15-15) και μέχρι το 20-20 ήταν κοντά στο σκορ, αλλά σερί 0-4, έκρινε οριστικά το σετ και τον αγώνα.

Πλέον ο αγώνας στο Κιλκίς,του Αίαντα κόντρα στον Πιερικό, την άλλη Κυριακή, έχει χαρακτήρα τελικού για την πρωτιά του ομίλου, που οδηγεί στην τελική φάση.

Την επόμενη αγωνιστική ο Αίολος θα αντιμετωπίσει ως τυπικά φιλοξενούμενος τον Αρχέλαο.

Διακύμανση:
1ο σετ: 4-8, 10-16, 12-21, 13-25.
2ο σετ: 6-8, 9-16, 10-21, 13-25.
3ο σετ: 4-8, 15-16, 20-21, 22-25.

ΑΠΣ ΑΙΟΛΟΣ (Τσιουπλής): Μακρίδου, Τίγκα (λ), Παναγιωτίδου, ΠαΣοφ. Κώστοπαδοπούλου, Καραπέδη (λ), Σεϊταρίδου, Σουλή, Συβρίδου, Αβραμίδου, Σιδηροπούλου, Ιωαννίδου, Κασιώρα, Σαράφογλου, Σιώκου.

ΑΣ ΑΙΑΣ (Σολκίδης): Σοφ. Κώστογλου, Καναρίδου, Στ. Κώστογλου, Γεωργιάδου, Σελάι, Καντίδου, Λαμπριανίδου, Βαμβάκη, Εμμανουηλίδου, Ποπονίδου.

Τα πλήρη αποτελέσματα (8η αγωνιστική):
ΓΑΣ Μελίκης - Αρχέλαος Κατερίνης 1-3.
Αίολος Κατερίνης - Αίας Κιλκίς  0-3.
Πιερικός Κατερίνης - Πάνθεον Λιτοχώρου    3-0.
ΓΑΣ Αλεξάνδρειας - Ποσειδώνας Βέροιας 1   0-3.
Ρεπό: Νίκη Αιγινίου.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (8 ΑΓΩΝ.)
1. Αίας Κιλκίς              21(7)    7-0    21-1
2. Πιερικός  Κατ.          21(7)    7-0    21-2
3. ΓΑΣ Αλεξάνδρειας    15(7)    5-2    17-6
4. Ποσειδώνας Βερ. 1    11(7)    4-3    13-11
5. Νίκη Αιγ.                  11(7)    3-4    13-13
6. Αίολος Κατ.                7(7)    3-4      9-17
7. Πάνθεον Λιτ.              4(8)    2-6      7-22
8. Αρχέλαος Κατ.          4(7)    1-6      6-19
9. ΓΑΣ Μελίκης              2(7)    0-7      5-21

Η επόμενη αγωνιστική (9η, Κυριακή, 9/12/18):
10.00: Ποσειδώνας Βέροιας 1 - ΓΑΣ Μελίκης.
14.00: Αρχέλαος Κατερίνης - Αίολος Κατερίνης.
12.00: Αίας Κιλκίς - Πιερικός Κατερίνης.
12.00: Νίκη Αιγινίου - ΓΑΣ Αλεξάνδρειας.
Ρεπό: Πάνθεον Λιτοχώρου.

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου