Τρίτη, 4 Δεκεμβρίου 2018

ΑΟΚ Αιγινιακός - ΓΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών 95-68

Ο Αιγινιακός επικράτησε με 95-68 του Μέγα Αλέξανδρου Γιαννιτσών, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αιγινίου, σε αγώνα για τη 10η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.
Το πρώτο δεκάλεπτο κύλησε με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και τον Αιγινιακό να προηγείται με 22-17 στην ολοκλήρωσή του.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα της βόρειας Πιερίας ήταν κυρίαρχη στο παρκέ, δέχθηκε μόλις τρεις πόντους, σημείωσε είκοσι εννέα, εκτόξευσε τη διαφορά στους τριάντα έναν πόντους και προηγήθηκε στο ημίχρονο με 51-20.

Με το νικητή της αναμέτρησης να έχει ουσιαστικά ήδη κριθεί, οι δύο ομάδες έπαιξαν ελεύθερο μπάσκετ στο δεύτερο ημίχρονο και οι δύο προπονητές έδωσαν χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 95-68 υπέρ του Αιγινιακού.

Διαιτητές: Χρυσάφης Στ. – Τοπαλίδης.

Δεκάλεπτα: 22-17, 51-20, 70-40, 95-68.

ΑΟΚ Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Πιπιλίκας, Κατσιάνος 26 (3), Αργυρόπουλος 9 (2), Κοιλιάς 3 (1), Καλαβρινός 4, Βουτσακόπουλος Α., Βουλτσίδης 19 (2), Μελίδης 15, Βουτσακόπουλος Θ. 9, Γιουμούκης 10, Κουτούπας, Κωνσταντάκος.

ΓΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών (Κοτλέας): Στοΐτσης 8, Κουτρουλός, Πέτσος 15, Βαϊραμίδης 8, Στεργιόπουλος 4, Παπαμανώλης 7, Χαλόφτης 1, Παπαδόπουλος 4, Μόσχου 5, Παρτσαλάκης 6, Αχλατλής 8 (1), Χατζηλαμπρινός 2.

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής
ΦΟ Αριδαίας - ΑΕΚ Βατανιακός Σάρισα 80-62
ΑΟΚ Αιγινιακός - ΓΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών 95-68
ΓΑΣ Αλεξάνδρειας - ΚΣ Αετοί Βέροιας 69-64
ΑΓΕ Πιερίας - Εδεσσαϊκός BC 94-49
ΕΓΣ Ζαφειράκης Νάουσας - ΓΑΣΠ Πάνθηρες 58-64
ΑΟΚ Ίκαροι Γιαννιτσών - ΠΑΣ Αετός Κιλκίς 70-52

Βαθμολογία (10 αγώνες)
1. ΑΣ Αλεξάνδρειας 18*
2. ΚΣ Αετοί Βέροιας 17*
3. ΦΟ Αριδαίας 17*
4. ΑΓΕ Πιερίας 16
5. ΑΟΚ Ίκαροι Γιαννιτσών 16
6. ΑΟΚ Αιγινιακός 15*
7. Βατανιακός 13*
8. ΓΑΣΠ Πάνθηρες 13*
9. ΕΓΣ Ζαφειράκης Νάουσας 13*
10. ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος 11*
11. ΠΑΣ Αετός Κιλκίς 11*
12. ΓΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών 11
13. Εδεσσαϊκός BC 9*

Η επόμενη αγωνιστική (11η - 08.12.2018)
16:00 ΑΕΚ Βατανιακός Σάρισα - ΑΟΚ Αιγινιακός
18:00 ΓΑΣΠ Πάνθηρες - ΦΟ Αριδαίας
18:00 ΚΣ Αετοί Βέροιας - ΕΓΣ Ζαφειράκης Νάουσας
18:00 ΠΑΣ Αετός Κιλκίς - ΑΓΕ Πιερίας
20:30 ΓΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών - ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος
20:30 Εδεσσαϊκός BC - ΓΑΣ Αλεξάνδρειας

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου