Την ήττα γνώρισαν στα παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής τόσο ο Πιερικός, όσο και η Νίκη Αιγινίου. Η ομάδα της Κατερίνης ηττήθηκε 3-0 στη Θεσσαλονίκη απο την ισχυρή Ελπίς Αμπελοκήπων και αυτή της βόρειας Πιερίας, γνώρισε την ήττα στις Σέρρες με 3-1 σετ.
Αποτελέσματα 7ης αγωνιστικής
ΑΣ Μακεδονικός - ΣΠΑ Καρδίτσας 3-1 (25-16, 25-19, 22-25, 25-20),
Διαιτητές: Δημητρίου, Μπέλλος Εμ.
ΑΜΣ Νέστωρ - Αναγέννηση Άρτας 3-1 (25-19, 25-19, 20-25, 25-14),
Διαιτητές: Λιοτόπουλος, Σταυριανίδης.
ΧΑΝΘ - ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς 3-0 (25-17, 25-18, 25-17),
Διαιτητές: Σιμίδης, Τοσουνίδης.
ΑΟ Σερρών - ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 3-1 (25-22, 25-21, 24-26, 25-19),
Διαιτητές: Δήμου, Παπαβασιλείου.
Πήγασος Πολίχνης - ΑΕΝ Πανοράματος 3-1 (25-20, 17-25, 25-14, 25-18),
Διαιτητές: Ισκάς, Κουκουμάκας.
ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων - ΣΦΚ Πιερικός Κατερίνης 3-0 (25-22, 25-19, 25-15),
Διαιτητές: Καλλής, Κυριακόπουλος.
Βαθμολογία
Επόμενη αγωνιστική
8η αγωνιστική (24-25 Νοεμβρίου)
ΡΕΠΟ - Μακεδονικός
Αναγέννηση Άρτας - Άθλος Ορεστιάδας
Νίκη Αιγινίου - Νέστωρ Θεσσαλονίκης
ΧΑΝΘ - ΑΟ Σερρών
ΣΠΑ Καρδίτσας - Πήγασος Πολίχνης
ΑΕΝ Πανοράματος Ελπίδα Αμπελοκήπων
Απόλλων Καλαμαριάς - Πιερικός
Αποτελέσματα 7ης αγωνιστικής
ΑΣ Μακεδονικός - ΣΠΑ Καρδίτσας 3-1 (25-16, 25-19, 22-25, 25-20),
Διαιτητές: Δημητρίου, Μπέλλος Εμ.
ΑΜΣ Νέστωρ - Αναγέννηση Άρτας 3-1 (25-19, 25-19, 20-25, 25-14),
Διαιτητές: Λιοτόπουλος, Σταυριανίδης.
ΧΑΝΘ - ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς 3-0 (25-17, 25-18, 25-17),
Διαιτητές: Σιμίδης, Τοσουνίδης.
ΑΟ Σερρών - ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 3-1 (25-22, 25-21, 24-26, 25-19),
Διαιτητές: Δήμου, Παπαβασιλείου.
Πήγασος Πολίχνης - ΑΕΝ Πανοράματος 3-1 (25-20, 17-25, 25-14, 25-18),
Διαιτητές: Ισκάς, Κουκουμάκας.
ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων - ΣΦΚ Πιερικός Κατερίνης 3-0 (25-22, 25-19, 25-15),
Διαιτητές: Καλλής, Κυριακόπουλος.
Βαθμολογία
1
|
Πήγασος Πολίχνης
|
19
|
2
|
ΑΣ Ελπίς
|
18
|
3
|
ΧΑΝΘ
|
18
|
4
|
ΑΣ Μακεδονικός
|
13
|
5
|
ΣΠΑ Καρδίτσας
|
11
|
6
|
ΑΜΣ Νέστωρ
|
10
|
7
|
ΑΕΝ Πανοράματος
|
9
|
8
|
Αναγέννηση Άρτας
|
7
|
9
|
ΑΣ Άθλος
|
6
|
10
|
ΣΦΚ Πιερικός
|
6
|
11
|
ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου
|
3
|
12
|
ΑΟ Σερρών
|
3
|
13
|
ΜΓΣ Απόλλων
|
3
|
Επόμενη αγωνιστική
8η αγωνιστική (24-25 Νοεμβρίου)
ΡΕΠΟ - Μακεδονικός
Αναγέννηση Άρτας - Άθλος Ορεστιάδας
Νίκη Αιγινίου - Νέστωρ Θεσσαλονίκης
ΧΑΝΘ - ΑΟ Σερρών
ΣΠΑ Καρδίτσας - Πήγασος Πολίχνης
ΑΕΝ Πανοράματος Ελπίδα Αμπελοκήπων
Απόλλων Καλαμαριάς - Πιερικός
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου