Τρίτη 20 Νοεμβρίου 2018

Φιλώτας Φλώρινας – Ορφέας Κατερίνης 22-21

Ο Ορφέας Κατερίνης ηττήθηκε με 22-21 από τον Φιλώτα Φλώρινας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αμύνταιου, σε αγώνα για την 1η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών.

Η αναμέτρηση ήταν αμφίρροπη στο πρώτο εικοσάλεπτο, με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ, τον Ορφέα Κατερίνης να διευρύνει το προβάδισμά του στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου και το πρώτο μισό του αγώνα ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 8-12 υπέρ της ομάδας της Κατερίνης.

Αντίθετα, το δεύτερο ημίχρονο ανήκε στον Φιλώτα Φλώρινας, ο οποίος μείωσε σταδιακά τη διαφορά και στο τελευταίο δεκάλεπτο πήρε το προβάδισμα, φτάνοντας στη νίκη με το τελικό 22-21.

Διαιτητές: Πήτας – Νικολαΐδης.

Δίλεπτα: 3-6.
Πέναλτι: 3/4-1/3.

Πεντάλεπτα: 3-3, 4-4, 5-6, 7-8, 7-11, 8-12 (ημ.), 11-14, 14-15, 15-16, 18-18, 21-19, 22-21.

Φιλώτας Φλώρινας (Τρυψάνης): Γεωργιάδου, Ρακοπούλου 3, Παραστατίδου, Κωτσοπούλου 8, Κατσουπάκη 3, Ρόμπε 1, Φωκά, Πουλεκάκη 1, Ζαρογιάννη 1, Μάντση 5, Γάτσιου.

Ορφέας Κατερίνης: Ασαρίδου, Κουτσιμάνη 1, Μητσάλα 2, Κακάνη 6, Βαμβάκη, Δημητριάδου, Γεωργιάδου 1, Στρογγυλού 1, Κούρτη 3, Hyko 7, Κιρτάτζε, Τσακνάκη.