Παρασκευή, 9 Νοεμβρίου 2018

ΕΦΗΒΩΝ - β' όμιλος (ΕΣΠΕΜ): ΓΑΣ Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών - ΑΠΣ Αίολος Κατερίνης (Κυριακή, 11/11/18, 18.00)

Ξεκινάει η αγωνιστική δράση για τους έφηβους του ΑΠΣ Αίολος Κατερίνης, οι οποίοι την Κυριακή, 11/11/18, αντιμετωπίζουν στις 18.00, στο ΔΑΚ  Γιαννιτσών, τον τοπικό Μέγα Αλέξανδρο.Ο αγώνας είναι στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του β' ομίλου, του πρωταθλήματος εφήβων της ΕΣΠΕΜ.


Στο άλλο ματς του ομίλου, στις 16.00, ο Άτλας Κιλκίς φιλοξενεί τη Νίκη Αιγινίου. Οι 2 πρώτοι από κάθε όμιλο, προκρίνονται στην τελική φάση, όπου θα διεξαχθεί πρωτάθλημα 2 γύρων, μεταξύ των 4 ομάδων, για την ανάδειξη του πρωταθλητή της Ένωσης.

Η επόμενη αγωνιστική του β' ομίλου(2η, Κυριακή, 18/11/18):
16.00: Άτλας Κιλκίς - Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών.
16.00: Νίκη Αιγινίου - Αίολος Κατερίνης.

Στον α' όμιλο, ολοκληρώνεται ο 1ος γύρος, με τις αναμετρήσεις της 5ης αγωνιστικής:
14.00: Ποσειδώνας Βέροιας - Ίκαρος Έδεσσας.
18.00: Εθνικός Κοζάνης -Ζαφειράκης Νάουσας.
Ρεπό: Αριστοτέλης Σκύδρας.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (4 ΑΓΩΝ.)
1. Ίκαρος Έδ.            9(3)    3-0    9-0
2. Αριστοτέλης Σκ.      9(4)    3-1    9-3
3. Εθνικός Κοζάνης      3(3)    1-2    3-6
4. Ποσειδώνας Βερ.    3(3)    1-2    3-7
5. Ζαφειράκης Ν.        0(3)    0-3    1-9

Η επόμενη αγωνιστική του α΄ομίλου (6η, Κυριακή, 18/11/18):
14.00: Ποσειδώνας Βέροιας - Ζαφειράκης Νάουσας.
18.00: Αριστοτέλης Σκύδρας - Ίκαρος Έδεσσας.
Ρεπό: Εθνικός Κοζάνης.

ΡΕΠΟ ΟΙ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ...
Τα κορίτσια του ΑΠΣ Αίολος έχουν ρεπό αυτήν την Κυριακή.

Αναλυτικά το πρόγραμμα (5η αγων., Κυριακή, 11/11/18):
12.00: Νίκη Αιγινίου - ΓΑΣ Μελίκης.
12.00: Πάνθεον Λιτοχώρου - Ποσειδώνας Βέροιας 1.
14.00: Αίας Κιλκίς - Αρχέλαος Κατερίνης.
12.00: Πιερικός Κατερίνης - ΓΑΣ Αλεξάνδρειας.
Ρεπό: Αίολος Κατερίνης.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (4 ΑΓΩΝ.)
1. Πιερικός                  12(4)    4-0    12-1
2. Αίας Κιλκίς                9(3)    3-0      9-1
3. ΓΑΣ Αλεξάνδρειας      9(4)    3-1      10-3
4. Νίκη Αιγ.                    7(4)    2-2        8-7
5. Ποσειδώνας Βερ. 1      5(3)    2-1        7-5
6. Αίολος Κατ.                2(4)    1-3        3-11
7. Πάνθεον Λιτ.              2(4)    1-3        3-11
8. Αρχέλαος Κατ.            1(3)    0-3        3-9
  9. ΓΑΣ Μελίκης                1(3)    0-3        2-9

Η επόμενη αγωνιστική (6η, Κυριακή, 18/11/18):
14.00: ΓΑΣ Μελίκης - Πάνθεον Λιτοχώρου.
12.00: Αίολος Κατερίνης - Νίκη Αιγινίου.
12.00: Ποσειδώνας Βέροιας 1 - Αίας Κιλκίς.
12.00: ΓΑΣ Αλεξάνδρειας  - Αρχέλαος Κατερίνης.
Ρεπό: Πιερικός Κατερίνης.

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου