Κυριακή 21 Οκτωβρίου 2018

Ισόπαλος στο φιλικό με Ναυπακτιακό ο Καραϊσκάκης του Σάκη Παπαβασιλείου!

Ισόπαλος στην «πρόβα τζενεράλε» με τον Ναυπακτιακό Αστέρα στο Παπαχαραλάμπειο Στάδιο ο Καραϊσκάκης. Η αρτινή ομάδα βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 25ο λεπτό, από κεφαλιά του Γκάρετ Κέλι έπειτα από εκτέλεση φάουλ.
Η αρτινή ομάδα έφτασε μία ανάσα από την ισοφάριση στο 45ο λεπτό, όταν ο Άλεξιτς ανατράπηκε και κέρδισε πέναλτι, το οποίο όμως ανέλαβε ο ίδιος και είδε τον τερματοφύλακα να τον σταματά.

Τελικά, ο Καραϊσκάκης κατάφερε να αποσπάσει τουλάχιστον την φιλική ισοπαλία λίγα λεπτά πριν την συμπλήρωση των 90', με τον Παπαδόπουλο αυτή τη φορά να ανατρέπεται και να κερδίζει πέναλτι με τη διαφορά ότι ο ίδιος δεν αστόχησε από τα έντεκα βήματα, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.

Καραϊσκάκης (Παπαβασιλείου): Μούτσα, Παπανίκου, Παντίδος, Χρούσιελ, Παναγιώτου, Μαχαίρας (46' λ.τρ. Παπαδόπουλος), Ψιάνος (75' Μασούρας), Χούσος, Ματθαίου (65' Γυφτοκώστας), Κάκκο (60' Λίτσκας), Άλεξιτς
Πηγή: artagoal.gr