Τρίτη 30 Οκτωβρίου 2018

ΑΟΚ Αιγινιακός - ΓΑΣ Αλεξάνδρειας 54-61

Ο Αιγινιακός ηττήθηκε με 54-61 από την Αλεξάνδρεια, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αιγινίου, σε αγώνα για την 5η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ. Αμφίρροπο ήταν το ξεκίνημα του αγώνα, με την Αλεξάνδρεια να υπερτερεί στα σημεία να προηγείται στην ολοκλήρωσή του με 15-19.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες του Ανδρέα Οκλαλιώτη ήταν καλύτεροι, έφτασαν τη διαφορά σε διψήφιο επίπεδο και πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου προηγούμενοι με 26-37.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Αιγινιακός μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι, η αλλαγή της άμυνας από τον Ηλία Λοτζανιώτη είχε αποτέλεσμα και ο Αιγινιακός κατάφερε να μειώσει τη διαφορά στους δύο πόντους (46-48).

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκειά του, με την ομάδα της Ημαθίας να εμφανίζεται πιο συγκεντρωμένη και πιο ψύχραιμη στο φινάλε και να κατακτά το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 54-61.

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ. – Ευφραιμίδης.

Δεκάλεπτα: 15-19, 26-37, 46-48, 54-61.

ΑΟΚ Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Πιπιλίκας 9 (3), Κατσιάνος 16 (2), Αργυρόπουλος, Κοιλιάς, Τσιάμης, Βουτσακόπουλος Α. 5, Βουλτσίδης 11 (1), Κιρκιντζώτης 10, Μελίδης, Βουτσακόπουλος Θ. 3 (1), Δεμερτζής.

ΓΑΣ Αλεξάνδρειας (Οκλαλιώτης): Μπαλιάκας 6, Σιδηρόπουλος 14 (1), Πουρλιοτόπουλος 1, Γιοβανόπουλος, Παντοφλίδης 4, Σιτσάνης 4, Παπαγερίδης 4, Χερκελετζής, Πρόιος, Καραγιάννης 2, Καρκάρας 12, Μπίσκας 14 (2).