Πέμπτη 6 Σεπτεμβρίου 2018

Γ. ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΛΟΦΟΥ- Καλή εμφάνιση για την ομάδα μας στο Μυλαύλακο και πρόκριση στο κύπελλο!

Καλή εμφάνιση στο κύπελλο για την ομάδα μας μέσα στο Μυλαύλακο, απέναντι σε έναν πολύ δυνατό και ανταγωνιστικό Ατρόμητο.

Καταφέραμε να προηγηθούμε 0-1 όταν απο όμορφη πάσα του Ναλμπαντίδη ο Νούλας έκανε με πλασέ και μέσα απο την περιοχή το 0-1. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και σκόραραν δυο φορές, κάνοντας το 2-1 στο πρώτο ημίχρονο και έκαναν την ολική ανατροπή στην έναρξη του 2ου ημιχρόνου, πετυχαίνοντας το 3-1.

Ο Γ. Ολύμπιος όμως δεν είχε πεί την τελευταία του λέξη στο παιχνίδι. Έτσι αρχικά μείωσε σε 2-3 με τον Δ. Ίτσιο μετά απο "σπάσιμο" της μπάλας του Ναλμπαντίδη στην περιοχή και με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Νούλας ισοφάρισε σε 3-3.
Το παιχνίδι ήρθε για δεύτερη φορά ...τούμπα, όταν αυτή τη φορά ο Νούλας βρήκε τον Ναλμπαντίδη μέσα στην περιοχή του Ατρομήτου και ο τελευταίος με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 3-4 σε ένα παιχνίδι που είχε 7 γκολ, θέαμα και πολλές συγκινήσεις!