Δευτέρα, 6 Αυγούστου 2018

ΒΕΡΟΛΙΝΟ-Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Στίβου: Το Πρόγραμμα Των Ελλήνων! Την Τετάρτη πρωί η Πεσιρίδου!

Την ερχόμενη Τρίτη 07/8 ξεκινά τυπικά στο Βερολίνο το 24ο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα στίβου με έντονη την ελληνική παρουσία. Τη Δευτέρα 06/8 ανοίγει ουσιαστικά το πρόγραμμα με προκριματικά σε ορισμένα αγωνίσματα.

Το πρόγραμμα των αγώνων και οι ελληνικές συμμετοχές
Δευτέρα 6/8

17.05 Σφυροβολία (Α) Α’ γκρουπ Αναστασάκης

17.30 100 μ. (Α) προκρ. Νυφαντόπουλος

17.35 Μήκος (Α) πρ. Τεντόγλου

18.05 400 μ. εμπ. (Α) πρ.

18.30 Σφυροβολία (Α) Β’ γκρουπ Αναστασάκης

18.35 Σφαιροβολία (Α) πρ. α΄γκρουπ Εκτός σταδίου Σκαρβέλης

18.45 100 μ. (Γ) πρ. Σπανουδάκη

19.55 Σφαιροβολία (Α) πρ. β΄γκρουπ Εκτός σταδίου Σκαρβέλης

1η ημέρα/Τρίτη 7/8

Πρωί

09.35 50 χλμ. βάδην (Α-Γ) Τελικός

10.30 100 μ. 10άθλου

10.40 Δισκοβολίας (Α) προκ.

11.00 400 μ. εμπ. (Γ) πρ.

11.10 Σφαιροβολία (Γ) πρ.

11.30 Μήκος 10άθλου

11.35 400 μ. (Α) πρ.

12.05 800 μ. (Γ) πρ.

12.10 Δισκοβολία (Α) πρ. Β΄γκρουπ

12.40 3.000 μ. στιπλ (Α) πρ.

12.50 Σφαιροβολία 10αθλου

Απόγευμα

19.30 Ύψος 10αθλου

19.45 Σφυροβολία (Α) τελικός

20.05 100 μ. (Γ) ημιτ.

20.05 Επί κοντώ (Γ) πρ. Στεφανίδη, Κυριακοπούλου, Πόλακ

20.25 100 μ. (Α) ημιτ.

20.45 400 μ. εμπ. (Α) ημιτ.

21.20 10.000 μ. (Α) τελικός

21.33 Σφαιροβολία (Α) τελικός

22.00 400 μ. 10αθλου

22.30 100 μ. (Γ) τελικός

22.50 100 μ. (Α) τελικός

2η ημέρα/Τετάρτη 8/8

Πρωί

10.35 110 μ. 10αθλου

11.10 100 μ. εμπ. (Γ) πρ. Πεσιρίδου

11.20 Δισκοβολία 10αθλου

11.50 200 μ. (Α) πρ. Τσάκωνας, Τριβυζάς

12.05 Τριπλούν (Γ) πρ. Παπαχρήστου

12.30 400 μ. (Γ) πρ. Μπελιμπασάκη, Βασιλείου, Μουρτά

12.40 Δισκοβολία 10αθλου Β΄γκρουπ

13.00 Επί κοντώ 10αθλου Α΄ γκρουπ

13.05 1.500 μ. (Α) πρ.

14.00 Ακοντισμός (Α) πρ. Α΄γκρουπ

14.15 Επί κοντω 10αθλου Β΄ γκρουπ

15.25 Ακοντισμός (Α) πρ. Β΄γκρουπ

Απόγευμα

18.50 Ακοντισμός 10αθλου Α΄ γκρουπ

19.25 Ύψος (Γ) πρ.

20.00 Ακοντισμός 10αθλου Β΄γκρουπ

20.05 400 μ. εμπ. (Γ) ημ.

20.30 400 μ. (Α) ημ.

20.40 Μήκος (Α) Τελικός

20.55 800 μ. (Γ) ημ.

21.09 Σφαιροβολία (Γ) Τελικός

21.15 200 μ. (Α) ημ.

21.20 Δισκοβολία (Α) Τελικός

21.40 10.000 μ. (Γ) Τελικός

22.35 1.500 μ. 10αθλου

4η ημέρα/Πέμπτη 9/8

Πρωί

10.30 Δισκοβολία (Γ) πρ. Α΄γκρουπ Αναγνωστοπούλου

11.00 100 μ. εμπ. 7αθλου

11.30 Μήκος (Γ) πρ. Αλεξούλη

11.50 Υψος 7αθλου

11.55 110 εμπ. (Α) πρ. Δουβαλίδης

12.00 Δισκοβολία (Γ) πρ. Β ΄γκρουπ Αναγνωστοπούλου

12.30 800 μ. (Α) πρ.

13.30 Ακοντισμός (Γ) πρ. Α΄γκρουπ Υφαντίδου

15.00 Ακοντισμός (Γ) πρ. Β΄γκρουπ Υφαντίδου

Απόγευμα

20.15 Σφαιροβολία 7αθλου

20.20 Επί κοντώ (Γ) Τελικός

20.25 100 μ. εμπ. (Γ) ημ.

20.45 Υψος (Α) πρ. Μπανιώτης

20.50 400 μ. (Γ) ημ.

21.15 400 μ. εμπ. (Α) Τελικός

21.22 Ακοντισμός (Α) Τελικός

21.30 200 μ. 7αθλου

22.05 200 μ. (Α) Τελικός

22.20 3.000 μ. στιπλ Τελικός

22.50 100 μ. εμπ. (Γ) Τελικός

4η ημέρα/Παρασκευή 10/8

Πρωί

11.00 Σφυροβολία (Γ) πρ. Α΄γκρουπ Σκαρβέλη

11.50 Μήκος 7αθλου

12.15 Επί κοντώ (Α) πρ. Φιλιππίδης

12.25 200 μ. (Γ) πρ.

12.30 Σφυροβολία (Γ) πρ. Β΄γκρουπ

13.00 1.500 μ. (Γ) πρ.

13.25 3.000 μ. στιπλ (Γ) πρ.

13.40 Τριπλούν (Α) πρ. Τσιάμης

13.50 Ακοντισμός 7αθλου Α’ γκρουπ

14.05 4Χ400 μ. (Α) πρ.

14.40 4Χ400 μ. (Γ) πρ. Ελλάδα

15.05 Ακοντισμός 7αθλου Β’ γκρουπ

Απόγευμα

20.10 110 μ. εμπ. (Α) ημ.

20.22 Ύψος (Γ) Τελικός

20.32 800 μ. (Γ) ημ.

20.48 200 μ. (Γ) ημ.

21.07 Τριπλούν (Γ) Τελικός

21.20 800 μ. 7αθλου

21.25 Ακοντισμός (Γ) Τελικός

21.50 400 μ. εμπ. (Γ) Τελικός

22.05 400 μ. (Α) Τελικός

22.20 800 μ. (Γ) Τελικός

22.35 110 μ. εμπ. (Α) Τελικός

22.50 1.500 μ. (Α) Τελικός

5η ημέρα/Σάββατο 11/8

Πρωί

10.05 20χλμ. βάδην (Γ) Τελικός Ντρισμπιώτη

11.55 20χλμ. βάδην (Α) Τελικός Παπαμιχαήλ

Απόγευμα

21.00 Υψος (Α) Τελικός

21.05 Μήκος (Γ) Τελικός

21.12 400 μ. (Γ) Τελικός

21.20 Δισκοβολία (Γ) Τελικός

21.30 800 μ. (Α) Τελικός

21.45 200 μ. (Γ) Τελικός

21.55 5.000 μ. (Α) Τελικός

22.30 4Χ400 μ. (Α) Τελικός

22.50 4Χ400 μ. (Γ) Τελικός

6η ημέρα/Σάββατο 12/8

09.05 Μαραθώνιος (Γ) Τελικός Πριβιλέτζιο, Ρεμπούλη, Τσεκίνη

11.00 Μαραθώνιος (Α) Τελικός Μαγγίνας, Καραίσκος, Γκελαούζος

Απόγευμα

20.10 Επί κοντώ (Α) Τελικός

20.20 4Χ100 μ. (Γ) πρ. Ελλάδα

20.30 Σφυροβολία (Γ) Τελικός

20.40 4Χ100 μ. (Α) πρ. Ελλάδα

20.55 Τριπλούν (Α) Τελικός

21.00 1.500 μ. (Γ) Τελικός

21.15 5.000 μ. (Γ) Τελικός

21.55 3.000 μ. στιπλ (Γ) Τελικός

22.20 4Χ100 μ. (Γ) Τελικός

22.35 4Χ100 μ. (Α) Τελικός

Το πρόγραμμα ενδέχεται να έχει μικρές αλλαγές λίγο πριν την έναρξη των αγώνων.
Πηγή: athina984.gr

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου