Στα Λουτρά Αιδηψού φιλοξενείται από αύριο η τελική φάση του 32ου Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Μπάσκετ Νεανίδων. Το «παρών» στην τελική φάση θα δώσει ο πρωταθλητής Κεντρικής Μακεδονίας και μετέπειτα βορείου Ελλάδος, Πιερικός Αρχέλαος, με αντιπάλους τον Παναθηναϊκό, τον ΠΑΟΚ, τον Έσπερο, τον ΟΦΗ και τον Φάρο Κερατσινίου.
Με την πολύτιμη υποστήριξη του Δήμου Ιστιαίας-Αιδηψού και τη συνδρομή της Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Ανατολικής Στερεάς και Εύβοιας, η Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης υποδέχεται το διάστημα 11-15 Απριλίου τις έξι καλύτερες ομάδες στις Νεάνιδες, οι οποίες θα διεκδικήσουν τον τίτλο του πρωταθλητή για το 2018.
Το πρόγραμμα των αγώνων:
ΤΕΤΑΡΤΗ 11/4/2018
16.00 ΑΣ ΠΑΟΚ – ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ
18.00 ΟΦΗ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ
19.30 ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ
20.00 ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
ΠΕΜΠΤΗ 12/4/2018
16.00 ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ – ΟΦΗ
18.00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ – ΑΣ ΠΑΟΚ
20.00 ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ – ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13/4/2018
15.00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ – ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ
17.00 ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΟΦΗ
19.00 ΑΣ ΠΑΟΚ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ 14/4/2018
14.00 ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ – ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
16.00 ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
18.00 ΟΦΗ – ΑΣ ΠΑΟΚ
ΚΥΡΙΑΚΗ 15/4/2018
10.00 ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ – ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ
12.00 ΑΣ ΠΑΟΚ – ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
14.00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ – ΟΦΗ
15.30 ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ
Σ.Φ.Κ. ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ
Νο Ονοματεπώνυμο Γεν. Ύψος
4 ΚΑΡΑΛΗ ΟΛΥΜΠΙΑ 2003 1.65
6 ΚΙΟΛΕΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ 2004 1.70
8 ΛΕΚΑΪ ΜΠΡΙΣΤΝΑ 2003 1.70
9 ΓΚΟΤΖΑΜΑΝΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ 2000 1.74
10 ΜΠΟΥΜΠΟΥΛΕΝΤΡΑ ΕΡΜΙΟΝΗ-ΙΩΑΝΝΑ 2002 1.74
11 ΜΠΑΓΚΛΑΡΙΔΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 2000 1.79
13 ΚΑΡΑΤΑΣΙΟΥ ΞΑΝΘΙΠΗ 2003 1.75
14 ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΕΛΠΙΔΑ 2001 1.84
15 ΓΟΥΛΑΝΤΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 2001 1.81
Προπονήτρια: Τασούλα Τσιρογιάννη
Πηγή: Ημερήσια Πιερίας
Με την πολύτιμη υποστήριξη του Δήμου Ιστιαίας-Αιδηψού και τη συνδρομή της Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Ανατολικής Στερεάς και Εύβοιας, η Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης υποδέχεται το διάστημα 11-15 Απριλίου τις έξι καλύτερες ομάδες στις Νεάνιδες, οι οποίες θα διεκδικήσουν τον τίτλο του πρωταθλητή για το 2018.
Το πρόγραμμα των αγώνων:
ΤΕΤΑΡΤΗ 11/4/2018
16.00 ΑΣ ΠΑΟΚ – ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ
18.00 ΟΦΗ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ
19.30 ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ
20.00 ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
ΠΕΜΠΤΗ 12/4/2018
16.00 ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ – ΟΦΗ
18.00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ – ΑΣ ΠΑΟΚ
20.00 ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ – ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13/4/2018
15.00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ – ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ
17.00 ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΟΦΗ
19.00 ΑΣ ΠΑΟΚ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ 14/4/2018
14.00 ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ – ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
16.00 ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
18.00 ΟΦΗ – ΑΣ ΠΑΟΚ
ΚΥΡΙΑΚΗ 15/4/2018
10.00 ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ – ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ
12.00 ΑΣ ΠΑΟΚ – ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
14.00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ – ΟΦΗ
15.30 ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ
Σ.Φ.Κ. ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ
Νο Ονοματεπώνυμο Γεν. Ύψος
4 ΚΑΡΑΛΗ ΟΛΥΜΠΙΑ 2003 1.65
6 ΚΙΟΛΕΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ 2004 1.70
8 ΛΕΚΑΪ ΜΠΡΙΣΤΝΑ 2003 1.70
9 ΓΚΟΤΖΑΜΑΝΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ 2000 1.74
10 ΜΠΟΥΜΠΟΥΛΕΝΤΡΑ ΕΡΜΙΟΝΗ-ΙΩΑΝΝΑ 2002 1.74
11 ΜΠΑΓΚΛΑΡΙΔΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 2000 1.79
13 ΚΑΡΑΤΑΣΙΟΥ ΞΑΝΘΙΠΗ 2003 1.75
14 ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΕΛΠΙΔΑ 2001 1.84
15 ΓΟΥΛΑΝΤΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 2001 1.81
Προπονήτρια: Τασούλα Τσιρογιάννη
Πηγή: Ημερήσια Πιερίας
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου