Δευτέρα 16 Απριλίου 2018

Εθνικός Ν. Τραπεζούντας-Πρόοδος Π. Κεραμιδίου 3-2 Ματσάρα με δυο ανατροπές στην Τραπεζούντα!

Ήταν ντέρμπι το παιχνίδι στη Ν. Τραπεζούντα, με καλό ρυθμό απο τις δυο ομάδες και εναλλαγές στο σκορ. Το τελικό 3-2 έγινε στις καθυστερήσεις του αγώνα με γκολ που πέτυχε ο έμπειρος Μούκας, ενώ λίγο νωρίτερα στο 90΄είχε ισοφαρίσει σε 1-1 ο Εφραιμίδης για τους γηπεδούχους.

Νωρίς στο 22΄ο Παπαδόπουλος άνοιξε το σκορ για τον Εθνικό πετυχαίνοντας το 1-0.

Η Πρόοδος αντέδρασε και πέτυχε δυο συνεχόμενα γκολ με τον Παπαζιό στο 41΄και το 45΄, κάνοντας την ανατροπή στο σκορ.
Το παιχνίδι έκρυβε όμως κι άλλες συγκινήσεις αφού στο 90΄αρχικά ο Εφραιμίδης ισοφάρισε σε 2-2 και στις καθυστερήσεις ο Μούκας έδωσε τη νίκη στην ομάδα του πετυχαίνοντας το τελικό 3-2.

Διαιτητής ήταν ο Νίκολιτς με βοηθούς τους Τσικλητάρη Β. και Παπαδόπουλο Γ.

Εθνικός Ν. Τραπεζούντας (Γιώργος Μπεκιάρης): Ευθυμιάδης, Τερζίδης Π. (46΄Τσικαδέρης), Λαδένης, Αντωνιάδης, Μούκας, Χαρινός (81΄Τουλίκας), Παπαδόπουλος Ι., Λυκίδης (56΄Γκανάς), Τερζίδης Χ., Εφραιμίδης, Σπυριδωνίδης (70΄Χατζηαργυρίου)

Πρόοδος Π. Κεραμιδίου (Τόλης Μπαρμπαγεωργόπουλος): Κωνσταντινίδης, Αμπατζίδης, Τσιάμης Θ., Ζαμαντζάς (46΄Τσιούχας), Δημητρίου Κακάνης (90΄Ζαμαντζάς Α.), Τζιμίκας (79΄Παπαζιός Β.), Τσιάμης Θ τ Χ., Παπαζιός, Μπατζώνης (82΄Ζαμαντζάς Θ.), Ζαμαντζάς