Πέμπτη, 29 Μαρτίου 2018

Volleyleague: Το πρόγραμμα των πλέι οφ και πλέι άουτ-Μπαίνει με πλεονέκτημα βαθμών η Νίκη Αιγινίου!

Έτσι, την Τετάρτη η ΕΣΑΠ ανακοίνωσε το πρόγραμμα των αγώνων των πλέι οφ και πλέι άουτ μέχρι την ολοκλήρωση των αγώνων που θα κρίνουν τον πρωταθλητή, τις ομάδες που θα βγουν στην Ευρώπη και αυτήν που θα ακολουθήσει την Παναχαϊκή στην Α2.
Αναλυτικά, το πρόγραμμα:

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α΄ ΦΑΣΗΣ ΠΛΕΙ ΟΦ

Μεγάλη Τετάρτη 4 Απριλίου 2018
Γυμναστήριο Μίκρας 18.00: Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 – ΑΟΠ Κηφισιάς (νίκες: 0-0) Διαιτητές: Παπαδογούλας, Βασειλιάδης, Παρατηρητής: Αντωνούλης, Επόπτες: Γιώγιου, Τοσουνίδης, Γραμματεία: Κουμπλή.

Γυμναστήριο Ερμούπολης 19.00: ΑΟ Φοίνικας Σύρου – ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας (νίκες: 0-0) Διαιτητές: Κουτσούλας, Νικολόπουλος, Παρατηρητής: Ανδρονικίδης, Επόπτες: Παπαδημητρίου, Μπαρμπούνης, Γραμματεία: Κούτρα.

Μεγάλη Πέμπτη 5 Απριλίου 2018
Γυμναστήριο PAOK Sports Arena 16.30: ΠΑΟΚ – Εθνικός Πειραιώς (νίκες: 0-0)
Διαιτητές: Δεληκωστίδης, Αβραμίδης, Παρατηρητής: Βανδώρος, Επόπτες: Δρανίτσας, Ανθυμίδη, Γραμματεία: Καρακούλια.

1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΛΕΙ ΑΟΥΤ

Μεγάλη Τετάρτη 4 Απριλίου 2018
Γυμναστήριο Αιγινίου 19.00: ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου – ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης Διαιτητές: Γεωργουλέας, Μυλωνάκης, Παρατηρητής: Μιχελινάκης, Επόπτες: Χριστοφορίδης, Σαρακινίδης, Γραμματεία: Ψάρρα.

Πρόγραμμα Play Off 1-8, Play Off 1-4 και Play Out

Play off 1-8 (πρόκριση στις 2 νίκες)

Τρίτη 27 Μαρτίου 2018
1ος Αγώνας
Μελίνα Μερκούρη Ρέντη 16.30 (ΕΡΤ2): Ολυμπιακός – Παμβοχαϊκός 3-0 (25-19, 25-20, 25-14) (νίκες: 1-0) Διαιτητές: Βουδούρης, Μουλά Λεμ., Παρατηρητής: Βασιλειάδης, Επόπτες: Μαυρικίδου, Βαρατάσης, Γραμματεία: Μπίτσικα

Μ.Τετάρτη 4 Απριλίου 2018 (±1 Ημέρα)
1ος Αγώνας
Γυμναστήριο Μίκρας 18.00: Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 – ΑΟΠ Κηφισιάς (νίκες: 0-0) Γυμναστήριο Ερμούπολης 19.00: ΑΟ Φοίνικας Σύρου – ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας (νίκες: 0-0)

Μεγάλη Πέμπτη 5 Απριλίου 2018
1ος Αγώνας
Γυμναστήριο PAOK Sports Arena 16.30: ΠΑΟΚ – Εθνικός Πειραιώς (νίκες: 0-0)
Τετάρτη 11 Απριλίου 2018 (±1 Ημέρα)

2ος Αγώνας

Εθνικός Πειραιώς – ΠΑΟΚ

Ηρακλής Χαλκίδας – Φοίνικας Σύρου

Κηφισιά – Ηρακλής Πετ. 2015

Σάββατο 14 Απριλίου 2018 (±1 Ημέρα)

3ος Αγώνας (Αν χρειαστεί)

ΠΑΟΚ – Εθνικός Πειραιώς

Φοίνικας Σύρου – Ηρακλής Χαλκίδας

Ηρακλής Πετ. 2015 – Κηφισιά
2ος Αγώνας

Παμβοχαϊκός – Ολυμπιακός

Τρίτη 17 Απριλίου 2018
3ος Αγώνας (αν χρειαστεί)
Ολυμπιακός – Παμβοχαϊκός

ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ Play Off 1-4 (διπλοί αγώνες με κενό μιας ημέρας)

1ος Αγώνας:
Τετάρτη 25 Απριλίου 2018
Νικητής 1-8 – Νικητής 4-5

Νικητής 2-7 – Νικητής 3-6

2ος Αγώνας:
Παρασκευή 25 Απριλίου 2018
Νικητής 1-8 – Νικητής 4-5

Νικητής 2-7 – Νικητής 3-6

3ος Αγώνας:
Δευτέρα 30 Απριλίου 2018
Νικητής 4-5 – Νικητής 1-8

Νικητής 3-6 – Νικητής 2-7

4ος Αγώνας: (Αν χρειαστεί)
Τετάρτη 2 Μαΐου 2018
Νικητής 4-5 – Νικητής 1-8

Νικητής 3-6 – Νικητής 2-7

5ος Αγώνας (Αν χρειαστεί)
Παρασκευή 4 Μαΐου 2018
Νικητής 1-8 – Νικητής 4-5

Νικητής 2-7 – Νικητής 3-6

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ PLAY OUT (9-11 θέσεις):

1η αγωνιστική:
Γυμναστήριο Αιγινίου 19.00: ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου – ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης

2η Αγωνιστική: Τετάρτη 11 Απριλίου Παναθηναϊκός – Νίκη Αιγινίου

3η Αγωνιστική: Κυριακή 14 Απριλίου Εθνικός Αλεξ. – Παναθηναϊκός

4η Αγωνιστική: Τετάρτη 18 Απριλίου Εθνικός Αλεξ. – Νίκη Αιγινίου

5η Αγωνιστική: Πέμπτη 26 Απριλίου Νίκη Αιγινίου-Παναθηναϊκός

6η Αγωνιστική: Δευτέρα 30 Απριλίου Παναθηναϊκός – Εθνικός Αλ.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ PLAY OUT (9-11 θέσεις)
1.ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 2
2.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0
3.Παναθηναϊκός 0
Πηγή: thessports.gr

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου