Τετάρτη 7 Μαρτίου 2018

Τα τελικά σημερινά εξ αναβολής παιχνίδια-Αποσύρθηκε ο Μ. Αλέξανδρος Τριλόφου

Χωρίς γκολ ισόπαλο 0-0 έληξε το 2ο ημίχρονο στο εξ’ αναβολής παιχνίδι της Α΄κατηγορίας ΕΠΣ Πιερίας ανάμεσα στην Αναγέννηση Σφενδάμης και τον Θερμαϊκό Κορινού. Το πρώτο ημίχρονο είχε λήξει 2-1 οπότε αυτό είναι το σκορ που κατοχυρώνεται για την συνάντηση της Σφενδάμης.
Στον Αγιάννη ο Ταύρος πέτυχε σπουδαίο τρίποντο, βάζοντας πλώρη για την οριστική του παραμονή στην κατηγορία.

Ματσάρα στην Καλλιθέα με τον Καλλιθεακό να προηγείται 2-0, τον Μύτικα να φτάνει κοντά στη νίκη αφού ήταν καλύτερος στην επανάληψη. Τελικά κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 και να προβληματίσει τους γηπεδούχους.

Τέλος ο Μ. Αλέξανδρος Τριλόφου αποσύρθηκε απο το πρωτάθλημα μετά τις κόκκινες που δέχθηκε στο παιχνίδι με τον Μακεδονικό την περασμένη αγωνιστική επειδή έμεινε απο παίκτες κι έτσι ο Κεραυνός Μακρυγιάλου, πήρε 3 ξεκούραστους βαθμούς.
Μάλιστα σε επικοινωνία που είχαμε με τους ανθρώπους της ομάδας του Τριλόφου για να μάθουμε γιατί δεν πήγαν στον Μακρύγιαλο να αγωνισθούν, μας είπαν τους λόγους και θα στείλουν να ανακοινώσουμε αναλυτική ανακοίνωση τους.