ΤΟΠΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: ΑΠΣ ΑΙΟΛΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - ΦΣ ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 3-1
Τα σετ: 25-16, 25-17, 21-25, 25-16.
Επιστροφή στις νίκες για τον ΑΠΣ Αίολος Κατερίνης, στον Κτριακάτικο αγώνα του Β' ΔΑΚ.
Και οι 2 ομάδες αγωνίστηκαν με απουσίες, με τον Αίολο να λαμβάνει δίκαια το τρίποντο, έστω κι αν έχασε σετ που προηγήθηκε 14-5 κι έδειχνε, προς στιγμήν, να φτάνει σε "καθαρό" 3-0.
ΑΠΣ ΑΙΟΛΟΣ (Τσιουπλής): Χανδόλια, Μ.- Π. Μπατάλα, Π. Συβρίδου, Κατσάρα, Κεραμιδιώτου, Τζιλίνη, Παπαδοπούλου, Μ. Συβρίδου, Σιδηροπούλου, Σιώκου.
ΦΣ ΑΡΙΩΝ (Δήμτσας): Ναχανού, Κούση, Σαβράνη, Κουκούλη, Μπηλιώνη, Καμπέρη, Λιούρη, Στιβακτάκη, Αμανατίδου.
Τα πλήρη αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:
Αίολος Κατερίνης - Αρίων Πτολεμαΐδας 3-1.
ΓΣ Γρεβενών - Ίκαρος Έδεσσας 1-3.
Νίκη Αιγινίου - Αστέρας Γρεβενών 0-3.
Ρεπό: Αριστοτέλης Φλώρινας.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (9 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Αστέρας Γρεβ. 23(8) 8-0 24-4
2. Ίκαρος Έδ. 18(8) 6-2 19-7
3. ΓΣ Γρεβενών 16(8) 5-3 18-11
4. Αίολος Κατ. 15(8) 5-3 15-11
5. Αρίων Πτολ. 6(7) 2-5 9-16
6. Νίκη Αιγ. 3(8) 1-7 6-21
7. Αριστοτέλης Φλ. 0(7) 0-7 0-21
Η επόμενη αγωνιστική (10η, Κυριακή, 11/3/2018):
16.00: Αριστοτέλης Φλώρινας - Αίολος Κατερίνης.
18.00: Αρίων Πτολεμαΐδας - ΓΣ Γρεβενών.
18.00: Ίκαρος Έδεσσας - Νίκη Αιγινίου.
Ρεπό: Αστέρας Γρεβενών.
Β' ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ - ΕΣΠΕΜ: ΑΠΣ ΑΙΟΛΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - ΦΕΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΚΥΔΡΑΣ
0-3
Τα σετ: 14-25, 23-25, 15-25.
Καλή προσπάθεια, που δεν ήταν, όμως, αρκετή για την ομάδα του ΑΠΣ Αίολος Κατερίνης, απέναντι σε μια από τις πιο δυνατές ομάδες της κατηγορίας.
Στο 2ο σετ ο Αίολος ήταν ανταγωνιστικός, προηγήθηκε 21-20, αλλά οι παίκτες του Αριστοτέλη ήταν πιο ψύχραιμοι στο τέλος.
Στο 1ο , μετά το 1-14, ο Αίολος στάθηκε καλύτερα, ενώ στο 3ο, μετά το 2-8, προσπάθησε, μείωσε 15-18, αλλά μ' ένα σερί 0-7, το ματς έληξε με 0-3 για το φαβορί της αναμέτρησης.
ΑΠΣ Αίολος: Πρίντζιος, Ορφανίδης, Κουρτεσιώτης, Σιώκος , Γαλάνης, Αντωνιάδης, Στούπας, Δάλλας, Χακάνι, Χασιώτης.
ΦΕΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ (Χριστοφορίδης): Σολωμονίδης, Αγγελίδης, Φράγκος, Τσανακτσίδης, Γαλλιός, Πορτοκαλίδης, Ανδρεάδης, Μουσικός, Σεμερτζίδης, Βελολλάρι.
Τα πλήρη αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής:
Άτλας Κιλκίς - Ζαφειράκης Νάουσας 0-3.
Ίκαρος Έδεσσας - ΓΕ Εδεσσαϊκή 2-3.
ΓΣ Γρεβενών - Πιερικός Κατερίνης 0-3.
Εθνικός Κοζάνης - Αίας Κιλκίς 3-1.
Αίολος Κατερίνης - Αριστοτέλης Σκύδρας 0-3.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (12 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Πιερικός Κατ. 36 12-0 36-1
2. Αριστοτέλης Σκ. 32 11-1 34-7
3. Ζαφειράκης Ν. 27 9-3 28-11
4. ΓΕ Εδεσσαϊκή 26 9-3 27-13
5. Ίκαρος Έδ. 20 6-6 25-19
6. Άτλας Κιλκίς 14 5-7 16-23
7. Αίολος Κατ. 10 3-9 12-28
8. ΓΣ Γρεβενών 9 3-9 9-29
9. Εθνικός Κοζ. 6 2-10 8-32
10. Αίας Κιλκίς 0 0-12 2-36
Η επόμενη αγωνιστική (13η, Κυριακή, 11/3/2018):
18.00: ΓΕ Εδεσσαϊκή - Άτλας Κιλκίς.
18.00: Ζαφειράκης Νάουσας - Αριστοτέλης Σκύδρας.
16.00: Πιερικός Κατερίνης - Ίκαρος Έδεσσας.
18.00: Αίας Κιλκίς - ΓΣ Γρεβενών.
18.00: Εθνικός Κοζάνης - Αίολος Κατερίνης.
ΠΑΙΔΩΝ -ΕΣΠΕΜ: ΑΠΣ ΑΙΟΛΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - ΦΕΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΚΥΔΡΑΣ 0-3
Τα σετ: 8-25, 9-25, 11-25.
Δε μπόρεσαν να προβάλουν αντίσταση οι πιτσιρικάδες του Αιόλου, απέναντι στην πρωτοπόρο (κι αήττητη) ομάδα του πρωταθλήματος.
ΑΠΣ ΑΙΟΛΟΣ (Στούπας): Πρίντζιος, Δάλλας, Σουλής, Γαζέτης, Χασιώτης, Κουρτεσιώτης.
ΦΕΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ (Χριστοφορίδης): Αγγελίδης, Φράγκος, Τσανακτσίδης, Γαλλιός, Πορτοκαλίδης, Κούτσικος, Σεμερτζίδης, Ανδρεάδη,ς Δεβρελής.
Τα πλήρη αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής:
Ίκαρος Έδεσσας - Άτλας Κιλκίς 3-0.
Νίκη Αιγινίου - Αρχέλαος Κατερίνης 3-0 α.α.
Αίολος Κατερίνης - Αριστοτέλης Σκύδρας 0-3.
Ρεπό: Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (10 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Αριστοτέλης Σκ. 27(9) 9-0 27-1
2. Ίκαρος Έδ. 20(9) 7-2 22-8
3. Άτλας Κιλκίς 19(9) 6-3 20-9
4. Αίολος Κατ. 9(8) 3-5 9-15
5. Μ. Αλέξανδρος Γιαν. 9(8) 3-5 9-15
6. Νίκη Αιγ. 6(9) 2-7 6-21
7. Αρχέλαος Κατ. αποχώρησε.
Η επόμενη αγωνιστική (11η, Κυριακή, 11/3/2018, 16.00):
Αρχέλαος Κατερίνης - Ίκαρος Έδεσσας 0-3 α.α.
Άτλας Κιλκίς - Αριστοτέλης Σκύδρας.
Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών - Αίολος Κατερίνης.
Ρεπό: Νίκη Αιγινίου.
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΕΣΠΕΜ (α' όμιλος): ΑΠΣ ΑΙΟΛΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 3-0
Τα σετ: 6-25, 16-25, 17-25.
Ο Πιερικός επικράτησε του Αιόλου στο ματς της 15ης αγωνιστικής,με 3-0, όντας ανώτερος και επιβεβαίωσε το δίκαιο της βαθμολογικής του θέσης. Τα κορίτσια του Αιόλου προσπάθησαν, αλλά η διαφορά ήταν εμφανής.
ΑΠΣ ΑΙΟΛΟΣ (Τσιουπλής): Βλάγκα, Τίγκα, Μακρίδου, Παναγιωτίδου, Αβραμίδου, Παπαδοπούλου, Μ. Συβρίδου, Ζάραλη, Σιδηροπούλου, Κασιώρα.
ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Σαρρής): Παπαπέτρου, Τερψέλα, Τουλίκα, Τσαπουρνιώτη, Ιορδανίδου, Ζεϊμπέκη, Στρίμπα, Κοντζαμάνη, Μαυρίδου, Μαρένα, Παναπακίδου, Αντωνοπούλου.
Τα πλήρη αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής:
Αίολος Κατερίνης - Πιερικός Κατερίνης 0-3.
Άτλας Κιλκίς - Αρχέλαος Κατερίνης 0-3.
Πάνθεον Λιτοχώρου - Αίας Κιλκίς ΔΕ, 5/3, 18.30.
Νίκη Αιγινίου - ΓΑΣ Μελίκης 3-0.
Ρεπό: Ποσειδώνας Βέροιας 1.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (15 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Πιερικός Κατ. 39(13) 13-0 39-0
2. Αίας Κιλκίς 33(12) 12-1 33-4
3. Νίκη Αιγ. 29(13) 9-4 31-13
4. Αρχέλαος Κατ. 24(14) 9-5 27-21
5. Πάνθεον Λιτ. 19(12) 6-6 23-21
6. Ποσειδώνας Βερ. 1 15(13) 5-8 19-27
7. ΓΑΣ Μελίκης 9(14) 3-11 11-34
8. Αίολος Κατ. 9(13) 3-10 9-30
9. Άτλας Κιλκίς 0(14) 0-14 0-42
Η επόμενη αγωνιστική (16η, Κυριακή, 11/3/2018):
14.00: Πιερικός Κατερίνης - Πάνθεον Λιτοχώρου.
10.00: Ποσειδώνας Βέροιας 1 - Αίολος Κατερίνης.
12.00: Αίας Κιλκίς - Νίκη Αιγινίου.
12.00: ΓΑΣ Μελίκης - Άτλας Κιλκίς.
Ρεπό: Αρχέλαος Κατερίνης.
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΕΣΠΕΜ (α' όμιλος): ΜΑΣ ΝΙΚΗ ΑΙΓΙΝΙΟΥ - ΑΠΣ ΑΙΟΛΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 3-0
Τα σετ: 25-20, 25-15, 25-10.
Με ήττα ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του ο ΑΠΣ Αίολος Κατερίνης για το πρωτάθλημα του α' ομίλου κορασίδων της ΕΣΠΕΜ.
Η Νίκη Αιγινίου επικράτησε εύκολα με 3-0 και τερματίζει στην 3η θέση του ομίλου, ανεξαρτήτως των αποτελεσμάτων της τελευταίας αγωνιστικής (πίσω από τον Ποσειδώνα Βέροιας 1, που προκρίνεται στην τελική φάση και τον Πιερικό). Ο Αίολος τερματίζει στην 7η θέση, ολοκληρώνοντας την πρώτη του χρονιά (έχοντας ρεπό την τελευταία αγωνιστική) με 13 βαθμούς, 4 νίκες - 12 ήττες και 16-39 σετ.
ΜΑΣ ΝΙΚΗ (Δημητριάδης): Πιπιλίκα, Παράσογλου, Προδρομίδου, Γκουγκουτούδη, Μερτζανίδου, Αργυριάδου, Χρυσάφη, Τοπτσή, Σταυρίδου.
ΑΠΣ ΑΙΟΛΟΣ (Τσιουπλής): Τίγκα, Μακρίδου, Παναγιωτίδου, Ιωαννίδου, Σουλή, Μ. Συβρίδου, Ζάραλη, Σιώκου.
Τα πλήρη αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής:
Αρχέλαος Κατερίνης - Πάνθεον Λιτοχώρου 3-0.
Νίκη Αιγινίου - Αίολος Κατερίνης 3-0.
ΓΑΣ Μελίκης - Ποσειδώνας Βέροιας 1 0-3.
Βαφύρας Δίου - Πιερικός Κατερίνης 0-3.
Ρεπό: Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών 1.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (17 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Ποσειδώνας Βέρ. 1 43(15) 14-1 44-4
2. Πιερικός Κατ. 40(15) 14-1 43-9
3. Νίκη Αιγ. 36(15) 12-3 37-10
4.Αρχέλαος Κατ. 21(15) 7-8 24-26
5. Πάνθεον Λιτ. 20(15) 8-7 25-30
6. Μ. Αλέξανδρος Γιαν.1 14(15) 4-11 21-38
7. Αίολος Κατ. 13(16) 4-12 16-39
8. ΓΑΣ Μελίκης 10(15) 3-12 13-37
9. Βαφύρας Δίου 7(15) 2-13 11-41
Η επόμενη αγωνιστική (18η, τελευταία, Σάββατο, 10/3/2018):
12.00: Πάνθεον Λιτοχώρου - Βαφύρας Δίου.
14.00: Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών 1 - Αρχέλαος Κατερίνης.
14.00: Ποσειδώνας Βέροιας 1 - Νίκη Αιγινίου.
14.00: Πιερικός Κατερίνης - ΓΑΣ Μελίκης.
Ρεπό: Αίολος Κατερίνης.
Τα σετ: 25-16, 25-17, 21-25, 25-16.
Επιστροφή στις νίκες για τον ΑΠΣ Αίολος Κατερίνης, στον Κτριακάτικο αγώνα του Β' ΔΑΚ.
Και οι 2 ομάδες αγωνίστηκαν με απουσίες, με τον Αίολο να λαμβάνει δίκαια το τρίποντο, έστω κι αν έχασε σετ που προηγήθηκε 14-5 κι έδειχνε, προς στιγμήν, να φτάνει σε "καθαρό" 3-0.
ΑΠΣ ΑΙΟΛΟΣ (Τσιουπλής): Χανδόλια, Μ.- Π. Μπατάλα, Π. Συβρίδου, Κατσάρα, Κεραμιδιώτου, Τζιλίνη, Παπαδοπούλου, Μ. Συβρίδου, Σιδηροπούλου, Σιώκου.
ΦΣ ΑΡΙΩΝ (Δήμτσας): Ναχανού, Κούση, Σαβράνη, Κουκούλη, Μπηλιώνη, Καμπέρη, Λιούρη, Στιβακτάκη, Αμανατίδου.
Τα πλήρη αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:
Αίολος Κατερίνης - Αρίων Πτολεμαΐδας 3-1.
ΓΣ Γρεβενών - Ίκαρος Έδεσσας 1-3.
Νίκη Αιγινίου - Αστέρας Γρεβενών 0-3.
Ρεπό: Αριστοτέλης Φλώρινας.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (9 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Αστέρας Γρεβ. 23(8) 8-0 24-4
2. Ίκαρος Έδ. 18(8) 6-2 19-7
3. ΓΣ Γρεβενών 16(8) 5-3 18-11
4. Αίολος Κατ. 15(8) 5-3 15-11
5. Αρίων Πτολ. 6(7) 2-5 9-16
6. Νίκη Αιγ. 3(8) 1-7 6-21
7. Αριστοτέλης Φλ. 0(7) 0-7 0-21
Η επόμενη αγωνιστική (10η, Κυριακή, 11/3/2018):
16.00: Αριστοτέλης Φλώρινας - Αίολος Κατερίνης.
18.00: Αρίων Πτολεμαΐδας - ΓΣ Γρεβενών.
18.00: Ίκαρος Έδεσσας - Νίκη Αιγινίου.
Ρεπό: Αστέρας Γρεβενών.
Β' ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ - ΕΣΠΕΜ: ΑΠΣ ΑΙΟΛΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - ΦΕΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΚΥΔΡΑΣ
0-3
Τα σετ: 14-25, 23-25, 15-25.
Καλή προσπάθεια, που δεν ήταν, όμως, αρκετή για την ομάδα του ΑΠΣ Αίολος Κατερίνης, απέναντι σε μια από τις πιο δυνατές ομάδες της κατηγορίας.
Στο 2ο σετ ο Αίολος ήταν ανταγωνιστικός, προηγήθηκε 21-20, αλλά οι παίκτες του Αριστοτέλη ήταν πιο ψύχραιμοι στο τέλος.
Στο 1ο , μετά το 1-14, ο Αίολος στάθηκε καλύτερα, ενώ στο 3ο, μετά το 2-8, προσπάθησε, μείωσε 15-18, αλλά μ' ένα σερί 0-7, το ματς έληξε με 0-3 για το φαβορί της αναμέτρησης.
ΑΠΣ Αίολος: Πρίντζιος, Ορφανίδης, Κουρτεσιώτης, Σιώκος , Γαλάνης, Αντωνιάδης, Στούπας, Δάλλας, Χακάνι, Χασιώτης.
ΦΕΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ (Χριστοφορίδης): Σολωμονίδης, Αγγελίδης, Φράγκος, Τσανακτσίδης, Γαλλιός, Πορτοκαλίδης, Ανδρεάδης, Μουσικός, Σεμερτζίδης, Βελολλάρι.
Τα πλήρη αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής:
Άτλας Κιλκίς - Ζαφειράκης Νάουσας 0-3.
Ίκαρος Έδεσσας - ΓΕ Εδεσσαϊκή 2-3.
ΓΣ Γρεβενών - Πιερικός Κατερίνης 0-3.
Εθνικός Κοζάνης - Αίας Κιλκίς 3-1.
Αίολος Κατερίνης - Αριστοτέλης Σκύδρας 0-3.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (12 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Πιερικός Κατ. 36 12-0 36-1
2. Αριστοτέλης Σκ. 32 11-1 34-7
3. Ζαφειράκης Ν. 27 9-3 28-11
4. ΓΕ Εδεσσαϊκή 26 9-3 27-13
5. Ίκαρος Έδ. 20 6-6 25-19
6. Άτλας Κιλκίς 14 5-7 16-23
7. Αίολος Κατ. 10 3-9 12-28
8. ΓΣ Γρεβενών 9 3-9 9-29
9. Εθνικός Κοζ. 6 2-10 8-32
10. Αίας Κιλκίς 0 0-12 2-36
Η επόμενη αγωνιστική (13η, Κυριακή, 11/3/2018):
18.00: ΓΕ Εδεσσαϊκή - Άτλας Κιλκίς.
18.00: Ζαφειράκης Νάουσας - Αριστοτέλης Σκύδρας.
16.00: Πιερικός Κατερίνης - Ίκαρος Έδεσσας.
18.00: Αίας Κιλκίς - ΓΣ Γρεβενών.
18.00: Εθνικός Κοζάνης - Αίολος Κατερίνης.
ΠΑΙΔΩΝ -ΕΣΠΕΜ: ΑΠΣ ΑΙΟΛΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - ΦΕΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΚΥΔΡΑΣ 0-3
Τα σετ: 8-25, 9-25, 11-25.
Δε μπόρεσαν να προβάλουν αντίσταση οι πιτσιρικάδες του Αιόλου, απέναντι στην πρωτοπόρο (κι αήττητη) ομάδα του πρωταθλήματος.
ΑΠΣ ΑΙΟΛΟΣ (Στούπας): Πρίντζιος, Δάλλας, Σουλής, Γαζέτης, Χασιώτης, Κουρτεσιώτης.
ΦΕΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ (Χριστοφορίδης): Αγγελίδης, Φράγκος, Τσανακτσίδης, Γαλλιός, Πορτοκαλίδης, Κούτσικος, Σεμερτζίδης, Ανδρεάδη,ς Δεβρελής.
Τα πλήρη αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής:
Ίκαρος Έδεσσας - Άτλας Κιλκίς 3-0.
Νίκη Αιγινίου - Αρχέλαος Κατερίνης 3-0 α.α.
Αίολος Κατερίνης - Αριστοτέλης Σκύδρας 0-3.
Ρεπό: Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (10 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Αριστοτέλης Σκ. 27(9) 9-0 27-1
2. Ίκαρος Έδ. 20(9) 7-2 22-8
3. Άτλας Κιλκίς 19(9) 6-3 20-9
4. Αίολος Κατ. 9(8) 3-5 9-15
5. Μ. Αλέξανδρος Γιαν. 9(8) 3-5 9-15
6. Νίκη Αιγ. 6(9) 2-7 6-21
7. Αρχέλαος Κατ. αποχώρησε.
Η επόμενη αγωνιστική (11η, Κυριακή, 11/3/2018, 16.00):
Αρχέλαος Κατερίνης - Ίκαρος Έδεσσας 0-3 α.α.
Άτλας Κιλκίς - Αριστοτέλης Σκύδρας.
Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών - Αίολος Κατερίνης.
Ρεπό: Νίκη Αιγινίου.
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΕΣΠΕΜ (α' όμιλος): ΑΠΣ ΑΙΟΛΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 3-0
Τα σετ: 6-25, 16-25, 17-25.
Ο Πιερικός επικράτησε του Αιόλου στο ματς της 15ης αγωνιστικής,με 3-0, όντας ανώτερος και επιβεβαίωσε το δίκαιο της βαθμολογικής του θέσης. Τα κορίτσια του Αιόλου προσπάθησαν, αλλά η διαφορά ήταν εμφανής.
ΑΠΣ ΑΙΟΛΟΣ (Τσιουπλής): Βλάγκα, Τίγκα, Μακρίδου, Παναγιωτίδου, Αβραμίδου, Παπαδοπούλου, Μ. Συβρίδου, Ζάραλη, Σιδηροπούλου, Κασιώρα.
ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Σαρρής): Παπαπέτρου, Τερψέλα, Τουλίκα, Τσαπουρνιώτη, Ιορδανίδου, Ζεϊμπέκη, Στρίμπα, Κοντζαμάνη, Μαυρίδου, Μαρένα, Παναπακίδου, Αντωνοπούλου.
Τα πλήρη αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής:
Αίολος Κατερίνης - Πιερικός Κατερίνης 0-3.
Άτλας Κιλκίς - Αρχέλαος Κατερίνης 0-3.
Πάνθεον Λιτοχώρου - Αίας Κιλκίς ΔΕ, 5/3, 18.30.
Νίκη Αιγινίου - ΓΑΣ Μελίκης 3-0.
Ρεπό: Ποσειδώνας Βέροιας 1.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (15 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Πιερικός Κατ. 39(13) 13-0 39-0
2. Αίας Κιλκίς 33(12) 12-1 33-4
3. Νίκη Αιγ. 29(13) 9-4 31-13
4. Αρχέλαος Κατ. 24(14) 9-5 27-21
5. Πάνθεον Λιτ. 19(12) 6-6 23-21
6. Ποσειδώνας Βερ. 1 15(13) 5-8 19-27
7. ΓΑΣ Μελίκης 9(14) 3-11 11-34
8. Αίολος Κατ. 9(13) 3-10 9-30
9. Άτλας Κιλκίς 0(14) 0-14 0-42
Η επόμενη αγωνιστική (16η, Κυριακή, 11/3/2018):
14.00: Πιερικός Κατερίνης - Πάνθεον Λιτοχώρου.
10.00: Ποσειδώνας Βέροιας 1 - Αίολος Κατερίνης.
12.00: Αίας Κιλκίς - Νίκη Αιγινίου.
12.00: ΓΑΣ Μελίκης - Άτλας Κιλκίς.
Ρεπό: Αρχέλαος Κατερίνης.
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΕΣΠΕΜ (α' όμιλος): ΜΑΣ ΝΙΚΗ ΑΙΓΙΝΙΟΥ - ΑΠΣ ΑΙΟΛΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 3-0
Τα σετ: 25-20, 25-15, 25-10.
Με ήττα ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του ο ΑΠΣ Αίολος Κατερίνης για το πρωτάθλημα του α' ομίλου κορασίδων της ΕΣΠΕΜ.
Η Νίκη Αιγινίου επικράτησε εύκολα με 3-0 και τερματίζει στην 3η θέση του ομίλου, ανεξαρτήτως των αποτελεσμάτων της τελευταίας αγωνιστικής (πίσω από τον Ποσειδώνα Βέροιας 1, που προκρίνεται στην τελική φάση και τον Πιερικό). Ο Αίολος τερματίζει στην 7η θέση, ολοκληρώνοντας την πρώτη του χρονιά (έχοντας ρεπό την τελευταία αγωνιστική) με 13 βαθμούς, 4 νίκες - 12 ήττες και 16-39 σετ.
ΜΑΣ ΝΙΚΗ (Δημητριάδης): Πιπιλίκα, Παράσογλου, Προδρομίδου, Γκουγκουτούδη, Μερτζανίδου, Αργυριάδου, Χρυσάφη, Τοπτσή, Σταυρίδου.
ΑΠΣ ΑΙΟΛΟΣ (Τσιουπλής): Τίγκα, Μακρίδου, Παναγιωτίδου, Ιωαννίδου, Σουλή, Μ. Συβρίδου, Ζάραλη, Σιώκου.
Τα πλήρη αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής:
Αρχέλαος Κατερίνης - Πάνθεον Λιτοχώρου 3-0.
Νίκη Αιγινίου - Αίολος Κατερίνης 3-0.
ΓΑΣ Μελίκης - Ποσειδώνας Βέροιας 1 0-3.
Βαφύρας Δίου - Πιερικός Κατερίνης 0-3.
Ρεπό: Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών 1.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (17 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Ποσειδώνας Βέρ. 1 43(15) 14-1 44-4
2. Πιερικός Κατ. 40(15) 14-1 43-9
3. Νίκη Αιγ. 36(15) 12-3 37-10
4.Αρχέλαος Κατ. 21(15) 7-8 24-26
5. Πάνθεον Λιτ. 20(15) 8-7 25-30
6. Μ. Αλέξανδρος Γιαν.1 14(15) 4-11 21-38
7. Αίολος Κατ. 13(16) 4-12 16-39
8. ΓΑΣ Μελίκης 10(15) 3-12 13-37
9. Βαφύρας Δίου 7(15) 2-13 11-41
Η επόμενη αγωνιστική (18η, τελευταία, Σάββατο, 10/3/2018):
12.00: Πάνθεον Λιτοχώρου - Βαφύρας Δίου.
14.00: Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών 1 - Αρχέλαος Κατερίνης.
14.00: Ποσειδώνας Βέροιας 1 - Νίκη Αιγινίου.
14.00: Πιερικός Κατερίνης - ΓΑΣ Μελίκης.
Ρεπό: Αίολος Κατερίνης.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου