Σάββατο 10 Μαρτίου 2018

Κευραυνός Μακρυγιάλου-Διόσκουροι 4-1 Με τρία γκολ του κορυφαίου Δημήτρη Ορφανού!

Κευραυνός Μακρυγιάλου-Διόσκουροι 4-1 σε 10 λεπτά του πρώτου μέρους τα 3 τέρματα.
Στις καθυστερήσεις έμεινε με παίκτη λιγότερο η ομάδα των Διόσκουρων, όταν σε αντεπίθεση δέχθηκε παίκτης δεύτερη κίτρινη, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο με αριθμητικό πλεονέκτημα των γηπεδούχων, έγινε διαχείριση  του σκορ και στο 85' ολοκληρώθηκε η ευρεία νίκη του Κεραυνού.

Στίς καθυστερήσεις οι φιλοξενούμενοι έβαλαν το γκολ τις τιμής.

Απο το 20' εως το 35' ο Δημήτρης Ορφανός πέτυχε 3 γκολ με το 1-0 να γίνεται με αριστουργηματική εκτέλεση φάουλ και στο 85' ο Αργυρόπουλος με όμορφο πλασέ στην κίνηση μετά απο ασίστ του Δημήτρη Ορφανού που ήταν ο πολυτιμότερος παίκτης, να διαμορφώνει το 4-0! Το τελικό 4-1 έγινε απο τους Διόσκουρους στις καθυστερήσεις του αγώνα.