Κυριακή 18 Μαρτίου 2018

Πιερικός-Αρης Παλαιοχωρίου 0-3 Καθάρισαν νωρίς οι φιλοξενούμενοι!

Απο το πρώτο ημίχρονο καθάρισε το παιχνίδι ο Άρης Παλαιοχωρίου, ο οποίος πραγματοποίησε άνετο πέρασμα απο την Κατερίνη, κερδίζοντας τον Πιερικό με 3-0. Το γρήγορο γκολ του Αγτζίδη στο 1ο λεπτό έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα της Χαλκιδικής που διπλασίασε τα τέρματα της στο 15΄με τον Ιγνατίδη.

Ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 31΄θα πετύχει και 3-0, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ και δίνοντας μια μεγάλη εκτός έδρας νίκη στην ομάδα του.

Στο 75΄αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο Κωστίκος.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Μπίλης): Παπατολίκας, Κατσιαμήτας (71’ Κυριλλίδης), Κραγιόπουλος, Κανταρτζής, Χατζηδίμπας (46’ Κωστίκος), Ηλιάδης, Λαζαρίδης, Καρτσαμπάς, Γκουντρουμπής (55’ Κοκονόζι), Κυπαρίσσης, Σαμανίδης (54’ λ.τ. Βοσνιάδης).

ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ (Βελιτζέλος): Καρακούτσης, Κουκουλέκης, Αγτζίδης, Αποστολάς, Αποστόλου, Ταΐρης (65’ Τσότρας), Σκέμπι (58’ Μπάλιος), Δημητρακόπουλος, Ιγνατίδης, Καρλόπουλος (80’ Τσιντογιάννης), Σιμόνι (70’ Μανωλιάς).