Τρίτη 6 Φεβρουαρίου 2018

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΚΙ ΟΜΩΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟ! Διαιτητής ΕΠΣ απέβαλε τον βοηθό του επειδή έβρισε ποδοσφαιριστή!

Απίστευτο περιστατικό σημειώθηκε στο γήπεδο του Καραβόμυλου, όταν κατά την διάρκεια του ποδοσφαιρικού αγώνα μεταξύ της Σάμης και της Εικοσιμίας ( τελικό σκορ 1-1), ο διαιτητής της αναμέτρησης Κιόσης, απέβαλε τον… έναν εκ των δύο βοηθών του!
Το περιστατικό σημειώθηκε στο ημίχρονο της αναμέτρησης, όταν ο β’ επόπτης, φέρεται να εξύβρισε ποδοσφαιριστή της γηπεδούχου ομάδας!

Το συμβάν αντιλήφθηκε ο παρατηρητής της αναμέτρησης, ακολούθησε ένταση και το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε μετά από μία ώρα καθυστέρηση και τελικά χρέη επόπτη έκανε ο φίλαθλος κ. Βιτωράτος μετά από συμφωνία και των δύο ομάδων.
Τελικά ο αγώνας ολοκληρώθηκε κανονικά, αλλά καταγράφεται στα πιο παράδοξα του τοπικού - και όχι μόνο- ποδοσφαίρου! Γιώργος Χαλαβαζής