Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2017

Αρχέλαος Savvidis Team-Ζαφειράκη Νάουσας

Στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα παρέμεινε ο Ζαφειράκης Νάουσας καθώς πέρασε εύκολα από την έδρα του Αρχέλαου με 25-16. Οι δύο ομάδες στο πρώτο μέρος του παιχνιδιού ήταν μαζί στο σκορ με τους φιλοξενούμενους να πηγαίνουν με ένα ελαφρύ προβάδισμα (11-13).

Στο δεύτερο μέρος «πάτησαν γκάζι» αυξάνοντας σταδιακά τη διαφορά φτάνοντας στην άνετη επικράτηση. Χαρακτηριστικό είναι μάλιστα το γεγονός ότι ο Αρχέλαος σκόραρε συνολικά 5 τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο μένοντας για περίπου ένα 20 λεπτο χωρίς γκολ.

Διαιτητές: Πατιός-Τσιάνας, Δίλεπτα: 2-2, Πέναλτι: 1/4-1/1

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 3-3, 6-4, 7-8, 9-10, 11-13 (ημχ.) 11-14, 12-16, 12-19, 12-2113-24, 16-25

ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ (Σωκράτης Σκούφας): Κοσμίδης, Τριανταφύλλου 2, Ξεφτέρης, Ξώνης 1, Εγγλέζος, Ραντζέλοβιτς 5, Χαραλαμπίδης 1, Παπανάκος. Σκούφας 1, Καϊμακάμης, Κοσμίδης, Χρυσός 1, Παπαδοπουλος, Θυμιόπουλος 2, Σαϊδές 1, Αναστασίου 1

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ (Γιώργος Γιούπης): Βλάχος 3, Πίτος, Θεοδωρόπουλος 3, Διδασκάλου 5, Ρότζιος, Τζουβάρας, Κορωνάς Κ., Αρβανιτίδης, Μαυροδουλάκης 2, Παντελίδης 7, Δεληχρήστος Θ., Τσιγαρίδας 5, Καραμπέλκος, Κορωνάς Θ., Δεληχρηστος Α.

Οι διαιτητές σημείωσαν στο φύλλο αγώνα πως το παιχνίδι ξεκίνησε με μια ώρα καθυστέρηση λόγω προηγούμενου αγώνα βόλεϊ.
Πηγή: e-handball.gr