Κυριακή 26 Νοεμβρίου 2017

Αρχέλαος Savvidis Team-Πρωτέας Άρτας 28-28 Μοιρασιά στην Κατερίνη!

Θεωρούταν ότι το συγκεκριμένο παιχνίδι θα ήταν αυτό που θα κέντριζε το ενδιαφέρον την 6η αγωνιστική στην Α2 ανδρών στον 2ο όμιλο και το τελικό σκορ το επιβεβαίωσε. Αρχέλαος Κατερίνης και Πρωτέας Άρτας αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 28-28.

Οι γηπεδούχοι κατά τη διάρκεια των πρώτων 15 λεπτών πήραν ένα ελαφρύ προβάδισμα 4 γκολ, ωστόσο ο Πρωτέας κατάφερε να μειώσει και οι δύο ομάδες να πάνε στα αποδυτήρια με την ισοπαλία (14-14).

Στην επανάληψη, ήταν η σειρά των φιλοξενούμενων να πάρουν διαφορά στο σκορ όμως προς το τέλος του αγώνα ο Αρχέλαος μείωσε και έφτασε στην ισοφάριση. Χαρακτηριστικό είναι πως τα δύο ημίχρονα τελείωσαν με το ίδιο σκορ και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 28-28.

Διαιτητές: Γρηγοριάδης-Τομίδης, Δίλεπτα: 3-5, Πέναλτι: 1/2-4/4

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 5-3, 8-4, 11-7, 13-10, 14-14 (ημχ.)
18-18, 21-21, 21-24, 22-25, 24-26, 28-28

ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Σωκράτης Σκούφας): Κοσμίδης, Καραγιάμπας, Τριανταφύλλου 5, Ξεφτέρης, Ξώνης, Ράπτης, Εγγλέζος 1, Ραντζέλοβιτς 11, Θυμιόπουλος 1, Χαραλαμπίδης 4, Τερζής, Παπανάκος, Σκουφάς Δ., Σκουφάς Κ., Χρυσός 6, Αναστασίου.

ΠΡΩΤΕΑΣ: Τσούλος, Τσέλιος Π. 5, Τλούπας, Βουρκόλας, Κίτσος 2, Ρίζος, Μπισκανάκης, Γεωργιάδης, Τσέλιος Γ.,  Μπίζγκα 6, Λάππας 7, Βουσάνοβιτς 7, Τσέλιος Ν., Τσάκαλος 1, Ντάλας.
Πηγή: e-handball.gr