ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ: Ήττες για τις μικρές μας ομάδες στην Θεσσαλονίκη (βίντεο)

Με νίκες απέναντι στην Πιερία συνέχισαν οι μικτές ομάδες της ΕΠΣ Μακεδονίας, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής.
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ
ΕΠΣ Μακεδονίας – ΕΠΣ Πιερίας 1-0
Η μικτή παίδων της ΕΠΣ Μακεδονίας κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της αντίστοιχης ομάδας της ΕΠΣ Πιερίας και νίκησε με 1-0.
Οι Παίδες της ΕΠΣ Μακεδονίας ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και ιδίως στο δεύτερο μέρος, αφού κατάφεραν να πετύχουν το νικητήριο γκολ λίγα λεπτά πριν τη λήξη της συνάντησης, υποχρεώνοντας τους αντιπάλους τους να γνωρίσουν τη πρώτη του ήττα. Στο 38’ δοκάρι είχε ο Χαραλαμπόγλου.

Σκόρερ: Λευθερούδης (74’)

Διαιτητής: Αναστασόπουλος (Κεχαγιάς, Κώστογλου) της ΕΠΣ Χαλκιδικής

Συνθέσεις:

ΕΠΣ Μακεδονίας: Φαϊτατζόγλου, Σωτηριάδης, Τρέμμας, Κεραμίτσης, Τσουρούκης, Προτοκαλάς, Αρτουμάς (52’ Ξανθόπουλος), Κασαπίδης (38’ Λευθερούδης), Χαραλαμπόγλου (80’ Ιωάννου), Ακτσελής, Μάρτος (80’ Στεφανίδης)

ΕΠΣ Πιερίας: Κουρτίδης, Σαριγγιανίδης, Καραγιαννίδης, Τζημαγιώργης, Ρίζος, Μαύρος (69’ Δεληγιάννης), Ζαπουνίδης (44’ Καρατόλιος 55’ Σιτμαλίδης), Ζαγκελίδης, Χασάπης (55’ Κουρυτσελίδης), Καρανάτσιος, Ιωαννίδης

Στον άλλο αγώνα του 3ου ομίλου ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ – ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ 1-2

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΝΕΩΝ
ΕΠΣ Μακεδονίας – ΕΠΣ Πιερίας 3-2

Η μικτή Νέων της ΕΠΣ Μακεδονίας πέτυχε τη τρίτη συνεχόμενη νίκη της ύστερα από ένα αμφίρροπο και πολύ καλό παιχνίδι, κερδίζοντας την αντίστοιχη ομάδα της ΕΠΣ Πιερίας με σκορ 3-2. Οι Νέοι της ΕΠΣ Μακεδονίας προηγήθηκαν στο σκορ με 2-0, στη συνέχεια οι αντίπαλοί τους κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 2-2 και στα επόμενη λεπτά κατάφεραν να πετύχουν το τρίτο και νικητήριο τέρμα ανεβάζοντας την απόδοσή τους.

Σκόρερ: Τσιπούρας (10’, 47’), Παπαιωάννου (48’), Ανανιάδης (62’), Γραμμένος (65’)

Διαιτητής: Δημητριάδης (Κεχαγιάς, Κώστογλου) της ΕΠΣ Χαλιδικής

Συνθέσεις:

ΕΠΣ Μακεδονίας: Πετανίδης, Κατσουλίδης, Παπανίκος, Κουφας, Βασιλόπουλος, Πάγκος (46’ Ζησόπουλος), Σαϊμπερτ, Γραμμένος, Τσιπούρας (88’ Πούλης), Κριμιτζάς (59’ Τσινεκίδης), Τσοπούρογλου (87’ Κουκούλης).

ΕΠΣ Πιερίας: Μπαλάφας, Μπαλαούρας, Τσέτσιλας, Κύριλλος, Ελενίδης, Κουκοδήμος (76’ Σταϊκούρας), Κατσιούλης (68’ Παπαθανασίου) , Ανανιάδης (68’ Αδαμόπουλος), Καραμήτρος (59’ Ι. Παπαδόπουλος), Λαμπίρης, Παπαιωάννου.

Στον άλλο αγώνα του 3ου ομίλου ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ – ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ 0-2
Πηγή: acadimies.gr