Τετάρτη 22 Νοεμβρίου 2017

Αιγινιακός: Ο Παπαδόπουλος μιλάει τελευταίος!

Δύο κρίσιμα γκολ στα τελευταία λεπτά έχει πετύχει ο Θωμάς Παπαδόπουλος του Αιγινιακού.
Ο από μηχανής Θωμάς Παπαδόπουλος! Με γκολ στα τελευταία λεπτά ο 21χρονος μπακ χαφ του Αιγινιακού έχει υπογράψει μία πρόκριση στο κύπελλο και τον πρώτο βαθμό της ομάδας του στη Football League 2017-18.

Αρχικά κούνησε πλεκτό στις 30 Αυγούστου. Επιστρέφοντας ως αντίπαλος στη γενέτειρα του, τη Βέροια, σκόραρε στο 89' (μείωσε 2-1) και με αυτό το εκτός έδρας γκολ ο Αιγινιακός -που είχε κερδίσει 1-0 στο πρώτο ματς- επικύρωσε εισιτήριο για τη φάση των ομίλων του κυπέλλου.

Σχεδόν τρεις μήνες μετά -και δίχως να έχει σκοράρει ενδιάμεσα σε επίσημο παιχνίδι άλλος συμπαίκτης του- ο Παπαδόπουλος διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις το 1-1 στο ματς με τον Παναιγιάλειο για το πρωτάθλημα. Κάπως έτσι ο Αιγινιακός ξεκόλλησε από το μηδέν στη βαθμολογία την 4η αγωνιστική.
Πηγή: footballleaguenews.gr