Παρασκευή 24 Νοεμβρίου 2017

ΓΑΣ Βαφύρας - ΓΑΣΠ Πάνθηρες 51-62 Στους Πάνθηρες το τοπικό ντέρμπι!

Ο Βαφύρας ηττήθηκε με 51-62 από τους Πάνθηρες, στο Κλειστό Γυμναστήριο Αγίου Σπυρίδωνα, σε αγώνα για την 6η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ. Αμφίρροπο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο, με τη λήξη του να βρίσκει τον Βαφύρα να προηγείται με 19-18.

Ανάλογη ήταν οι εικόνα του αγώνα και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τους Πάνθηρες να είναι αυτοί που πήγαν με το προβάδισμα στα αποδυτήρια και το σκορ στο 28-31.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο, με αποτέλεσμα να κυριαρχήσουν των αντιπάλων τους στο παρκέ και να προηγηθούν στη λήξη του τρίτου δεκαλέπτου με 39-51.

Ο Βαφύρας ισορρόπησε το παιχνίδι στο τέταρτο δεκάλεπτο, ωστόσο οι Πάνθηρες ήταν αυτοί που έφτασαν στην τελική επικράτηση με 51-62.
Διαιτητές: Χατζημπαλίδης – Κορμέντζας.